TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg na nocną ochronę w białostockich autobusach do powtórki
- Opublikowano: 21.02.2020 18:00:55
Przetarg na nocną ochronę w białostockich autobusach do powtórki

Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej nie znalazł dodatkowych środków na zapewnienie ochrony pasażerów i autobusów nocnej komunikacji miejskiej.

Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej nie znalazł dodatkowych środków na zapewnienie ochrony pasażerów i autobusów nocnej komunikacji miejskiej.

W konsekwencji, przynajmniej na razie nie dojdzie do podpisania umowy z firmą, która miałaby takie usługi świadczyć.

Decyzja białostockich urzędników to pokłosie przetargu, który miał wyłonić przyszłego wykonawcę tych usług. W dniu 10 lutego minął termin składania ofert. Do zamawiającego wpłynęły propozycje od dwóch wykonawców:

  1.  konsorcjum: Jarhead Sp. z o.o. i Jarhead Kamil Stankiewicz – 1432728,00 PLN,

  •  Defense Security Agencja Ochrony Osób i Mienia Natalia Wojno – 1291204,80 PLN.

W zestawieniu z powyższymi ofertami cenowymi zamawiający chciał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nieco mniej, a mianowicie kwotę 1071330,00 PLN.

Mimo niewielkiej różnicy pomiędzy szacunkami ZBKM, a najniższą cenowo ofertą, zamawiający nie dołożył brakujących środków. I co ciekawe, urzędnicy nie zastanawiali się długo nad decyzją, bo już następnego dnia po otwarciu ofert ogłosili o unieważnieniu przetargu. Taki ruch był jednak do przewidzenia, bo umowa z przyszłym wykonawcą miała zostać podpisana na okres 36 miesięcy, z początkową datą obowiązywania określoną nie wcześniej niż od 10 marca. Oznacza to, że ZBKM jest przygotowany na kolejny przetarg. Czekamy więc na powtórkę.

Kontrola i bezpieczeństwo

Zakres zamówienia jest dość szeroki i obejmuje nie tylko ochronę pasażerów i autobusów, ale również kontrolę biletów. Do zadań wykonawcy miało należeć:

- przeprowadzenie kontroli dokumentów przewozu pasażerów przebywających w autobusie nocnej komunikacji miejskiej,

- nakładanie opłat dodatkowych w przypadku stwierdzenia braku odpowiedniego dokumentu przewozu lub dokumentu uprawniającego do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego,

- ochrona przed dewastacją autobusów nocnej komunikacji miejskiej oraz urządzeń przystankowych,

- zapobieganie aktom przemocy i rozboju, wykroczeniom przeciwko porządkowi publicznemu w nadzorowanym nocnym autobusie komunikacji miejskiej oraz na przystanku, a w przypadku zaistnienia takiego zdarzenia – interwencja, ujęcie sprawcy i przekazanie organom ścigania,

- bezpośrednia obserwacja przebiegu usług przewozu pasażerów, mająca na celu zatrzymanie i przekazanie do dyspozycji organów ścigania osób dokonujących kradzieży kieszonkowych oraz dokonujących dewastacji lub innych aktów wandalizmu w autobusach lub na przystankach.

Wyżej wymienione czynności miały być wykonywane przez 12 patroli dwuosobowych w każdy piątek i sobotę, w godzinach od 23:30 do 4:30 dnia następnego. Podczas realizacji usługi ochrony pracownicy wykonawcy mieli korzystać z odzieży iidentyfikatorów zapewnionych przez wykonawcę. Dodatkowo do przeprowadzania kontroli i wystawiania opłat dodatkowych pracownicy mieli otrzymać od ZBKM upoważnienia ze zdjęciem inr służbowym. Ponadto, zamawiający chciał zapewnić przeszkolenie pracowników firmy z zakresu przepisów obowiązujących w miejskim transporcie zbiorowym oraz nakładania opłat dodatkowych za naruszenie taryf przewozowych. Pracownicy wykonawcy powinni każdorazowo sporządzać raport z ochrony komunikacji nocnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
bezpieczeństwo
kontroler
Białystok