TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg na słupki z gablotami. W Poznaniu
TransInfo.pl - Opublikowano: 28.02.2020 12:30:09
Przetarg na słupki z gablotami. W Poznaniu

MPK Poznań ogłasza przetarg na słupki przystankowe z gablotami na rozkłady jazdy.

Nowe słupki przystankowe z gablotami, w których umieszczone zostaną rozkłady jazdy, chce kupić MPK Poznań. Właśnie został ogłoszony przetarg na ich dostawę.

Nowoczesne, estetyczne miejsca na rozkłady jazdy pojawią się – jeszcze w tym roku – na 34 przystankach autobusowych, na których nie ma wiat.

Informacja to podstawa

Miasto Poznań stawia na nowoczesną, czytelną i przejrzystą informację pasażerską. Grupa MTP montuje na przystankach nowe wiaty, natomiast w tych miejscach, w których wiat w najbliższym czasie nie będzie – MPK Poznań zamontuje nowoczesne słupki przystankowe z gablotami na rozkłady jazdy.

Testy nowego rozwiązania rozpoczęto na początku ubiegłego roku. Słupki przystankowe z gablotami zamiast tabliczek z rozkładem jazdy pojawiły się wówczas na przystankach: tramwajowym przy ul. Strzeleckiej (przystanek "Plac Wiosny Ludów", w kierunku ul. Podgórnej) oraz autobusowym na ul. Przybyszewskiego (przystanek "Żeromskiego", w kierunku ul. Bukowskiej). Zastosowane rozwiązanie było testowane, weryfikowane, a następnie udoskonalane. Między innymi poprzez zmianę sposobu uszczelnienia usunięto pojawiający się początkowo efekt nadmiernego skraplania wody wewnątrz gabloty, wymieniono też materiał stanowiący wewnętrzny wkład gabloty na bardziej odporny na zróżnicowane temperatury.

Nowe słupki przystankowe z gablotami to nie tylko nowa jakość i estetyka w kwestii informacji pasażerskiej. To również ułatwienie dla ekip na bieżąco uaktualniających rozkłady jazdy.

Metalowe tabliczki

Obecnie, w miejscach, gdzie nie ma wiat, rozkłady jazdy w formie papierowej są naklejane na metalowe tabliczki, które następnie zabezpieczane są przez negatywnym wpływem warunków atmosferycznych i przykręcane do słupka przystankowego. Wymiana polega na odkręceniu starej tabliczki i przykręceniu tej z nowym rozkładem jazdy. Gablota zastosowana w nowym rozwiązaniu usprawnia i przyspiesza tę procedurę: druki będą umieszczane w specjalnych "kieszonkach" w gablotach - wystarczy je wymienić. W podobnie prosty sposób będzie można uaktualnić komunikaty dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej. W gablotach jest bowiem miejsce nie tylko na rozkład jazdy poszczególnych linii, ale również na ogłoszenia oraz dane kontaktowe do Serwisu Informacji Pasażerskiej itd.

Do 3 marca

MPK Poznań ogłosiło już przetarg na dostawę słupków z gablotami. Zamówienie dotyczy 24 słupków z jedną gablotą, 10 – z dwiema gablotami oraz czterech dodatkowych gablot.

Słupki przystankowe z gablotami posadowione zostaną na następujących przystankach autobusowych (także komunikacji nocnej): Franowo, Grobla, Dworzec Zachodni, Rondo Kaponiera, Most Teatralny, Park Wilsona, Półwiejska (2), AWF, Most Św. Rocha, Rondo Nowaka Jeziorańskiego (2), Wojskowa, Ułańska, Ostroroga (2), Grochowska (2), Drzewieckiego, Trębacka, Bukowska I, Promienista (2), Ściegiennego, Piastowska, Traugutta, Wietrzna, Rolna, Żeglarska, Kolejowa (2), Dmowskiego, Hetmańska Wiadukt (2).

Oferty można składać do 3 marca br. – tego dnia nastąpi także otwarcie ofert. Dostawy mają zakończyć się do końca lipca br.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
Poznań