TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Puławy wybierają SDIP od R&G
- Opublikowano: 10.10.2018 15:30:56
Puławy wybierają SDIP od R&G

Puławy wcześniej nie chciały PAG. Teraz wybierają R&G, który dostarczy SDIP.

Gmina Puławy rozstrzygnęła trzeci z kolei przetarg na dostawę i instalację systemu dynamicznej informacji pasażerskiej (SDIP) wraz z systemem łączności bezprzewodowej w publicznej komunikacji autobusowej, której operatorem jest Miejski Zakład Komunikacji – Puławy Sp. z o.o. w Puławach dla 3 przystanków autobusowych położonych w gminie Puławy, na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Puławy.

Zamówienie zdobyło R&G Plus Sp. z o.o. z Mielca – jedyny oferent w obecnym przetargu. Tym samym SDIP zostanie dostarczony za cenę 164 185,32 PLN brutto. Miasto zanim zdecydowało o wyborze oferty R&G musiało pomyśleć o zwiększeniu budżetu na tę inwestycję. Środki w wysokości około 10 tys. PLN się znalazły i dzięki temu mamy szczęśliwy finał przetargu.

Nie było łatwo

Przypomnijmy, że przy pierwszym podejściu wpłynęła jedna oferta od PAG Sp. z o.o., która chciała wykonać zamówienie za cenę aż 194 340 PLN brutto, podczas gdy gmina miała przygotowane na ten cel jedynie 154 522 PLN.

Różnica zatem była więc większa niż obecnie, a Puławy nie podjęły decyzji o dołożeniu środków do oferty mało znanej firmy. W rezultacie pozostało jedyne wyjście – unieważnienie przetargu. Z kolei za drugim razem miasto nie otrzymało żadnej oferty. W rezultacie to postępowanie także zakończyło się unieważnieniem.

Wsparcie unijne

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pod nazwą: "Rozwój zrównoważonego transportu łączącego Puławy i jego obszar funkcjonalny" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Podstawowe informacje

Puławski SDIP ma składać się z:

- 3 dwustronnych elektronicznych (diodowych) przystankowych tablic informacyjnych, w tym tablic 7-wierszowych (2 sztuki), tablicy 3 – wierszowej, wraz z urządzeniami do komunikacji z serwerem, współpracujących z systemem monitorowania i zarządzania flotą, a w szczególności z serwerem pozycji pojazdu (GPS), komputerami pokładowymi i systemem łączności,

- oprogramowania użytkowego dla tablic wraz z licencjami.

Celem wdrożenia przez miasto SDIP jest:

- ułatwienie pasażerom zorientowania się, w którym kierunku podążają i w jakim miejscu się w obecnej chwili znajdują,

- wskazywanie przebiegu trasy i numeru linii, przystanku początkowego i docelowego oraz innych istotnych informacji,

- informowanie pasażerów oczekujących na przystanku o kierunku, numerze linii i faktycznym czasie pozostałym do przyjazdu autobusu,

- wyświetlanie komunikatów specjalnych w zależności od wymagań zamawiającego (np. data, godzina, dzień tygodnia, serwis wiadomości, ogłoszenia, reklamy).

Tablice SDIP mają znaleźć się na 3 przystankach - Żuławy (Kościół) – Gołąb (tablica 3- wierszowa), Radomska – Góra Puławska (tablica 7 -wierszowa), Radomska – Góra Puławska (tablica 7- wierszowa).

O specyfikacji technicznej tablic pisaliśmy TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.