TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom podsumował świąteczną, bezpłatną komunikację
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.11.2019 11:30:38
Radom podsumował świąteczną, bezpłatną komunikację; fot. MZDiK Radom

Bezpłatna komunikacja miejska na Wszystkich Świętych w Radomiu po raz kolejny spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Prawie 170 autobusów kursowało po Radomiu w dniu Wszystkich Świętych. Bezpłatna komunikacja miejska po raz kolejny spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, dzięki czemu ruch kołowy w okolicach cmentarzy był nieco mniejszy niż w poprzednich latach. Autobusy linii 4 i CM jeździły w szczycie co 3 minuty, a chwilami nawet częściej.

Tego dnia komunikacja pracowała na najwyższych obrotach. Z zajezdni ruszyły na trasy niemal wszystkie autobusy, poza tymi, które pozostawały w rezerwie na wypadek konieczności dodatkowych zasileń. Częstotliwości kursowania były wysokie. Tradycyjnie liderami były linie 4 i CM, które kursowały rozkładowo co trzy minuty. Kolejna była linia 13, jeżdżąca co 5 minut, a następne w kolejności linie to 12 (co 6 minut), C9 (co 7 minut) i 1 (co 9 minut).

Przykładowo: przy tych częstotliwościach do bramy cmentarza komunalnego przy ulicy Ofiar Firleja podjeżdżało 58 autobusów na godzinę, co oznacza, że statystycznie co minutę pojawiał się tam jakiś pojazd. Oczywiście z powodu korków i dużej frekwencji pasażerów nie było możliwe osiągnięcie idealnych taktów, bo gdy tylko autobusy na pętli napełniły się, to były puszczane przez pracowników MZDiK w drogę powrotną, niezależnie od planowanej rozkładowej pory odjazdu.

-"Dziękujemy wszystkim pasażerom, którzy w ten weekend, zwłaszcza 1 listopada, zdecydowali się na korzystanie z radomskiej komunikacji miejskiej. Wiadomo, że w tym okresie nie da się uniknąć tłoku, lecz te uciążliwości na pewno zrekompensował krótszy czas przejazdu w porównaniu z samochodami. Dziękujemy także pełniącym w te dni służbę policjantom i strażnikom miejskim, którzy w miarę swoich możliwości pilnowali, żeby na odcinki ulic przeznaczone dla komunikacji miejskiej nie wjeżdżały nieuprawnione pojazdy (a chętnych, mimo czytelnego oznakowania, było wielu!). Podziękowania należą się również kierowcom autobusów, którzy niejednokrotnie przez wszystkie trzy dni weekendu pracowali po kilka godzin - po to, żeby radomianie mogli dojechać do nekropolii i odwiedzić tam groby swych bliskich - informuje MZDiK Radom an swoje stronie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
Radom