TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom wybiera grafikę na kartę miejską
- Opublikowano: 12.03.2019 12:02:09
Radom wybiera grafikę na kartę miejską

Radom szuka grafiki na Radomską Kartę Miejską. Dotychczasowe zapasy powoli się wyczerpują, dlatego planowanej jest zamawianie kolejnych egzemplarzy.

Radom szuka grafiki na Radomską Kartę Miejską. Dotychczasowe zapasy powoli się wyczerpują, dlatego planowanej jest zamawianie kolejnych egzemplarzy.

Zgodnie z deklaracjami władz miasta, wygłoszonymi we wrześniu - w trakcie obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - do udziału we współtworzeniu wzorów karty zaproszono również pasażerów.

- Zależy nam na tym, żeby Radomska Karta Miejska była atrakcyjna wizualnie. Chcemy, aby ta karta nie tylko swoją funkcjonalnością, ale także wyglądem zachęcała kolejne osoby do jej posiadania. Dlatego zapraszamy wszystkich - i młodszych, i starszych - do zgłaszania własnych propozycji - mówi Konrad Frysztak, zastępca prezydenta Radomia.

Ogólny wzór obu stron Radomskiej Karty Miejskiej pozostaje bez zmian - konkurs dotyczy jedynie zdjęcia lub grafiki, które znajdują się na awersie elektronicznych biletów. Dotychczas były to dwa ujęcia autobusów stojących na placu Corazziego, fotografia gmachu Urzędu Miejskiego oraz kolorowa grafika promocyjna Radomia. Kolekcjonerzy kart z Polski, którzy po wprowadzeniu RKM przyjeżdżali do naszego miasta w celu wzbogacenia swych zbiorów, mówili, że mamy jedne z najciekawszych graficznie rozwiązań. Utrzymamy je, ale przy kolejnym zamówieniu zmienimy zdjęcia.

Wszelkie szczegóły techniczne zostały opisane w regulaminie konkursu. Warto uważnie zapoznać się z nimi, ponieważ te prace, które nie będą spełniały wymogów, nie zostaną dopuszczone do następnego etapu. Termin zgłaszania prac upływa 29 marca 2019 roku. Później oceni je komisja konkursowa, biorąc pod uwagę między innymi walory artystyczne oraz pomysłowość i oryginalność. Do drugiego etapu przejdzie maksymalnie 10 prac. Wtedy głos będzie mógł oddać na nie każdy internauta. Głosowanie odbędzie się w okresie między 8 a 15 kwietnia na fanpejdżu MZDiK na Facebooku. Komisja zsumuje później własne oceny z wyborem internautów i wyłoni zwycięzców konkursu.

Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2500 złotych brutto, zaś zdobywca drugiego miejsca dostanie 1500 złotych brutto. Ale to nie wszystko, bo obaj otrzymają też zakodowane na Radomskiej Karcie Miejskiej uprawnienia do bezpłatnych przejazdów przez rok - dla siebie i dla najbliższej rodziny, czyli dla rodziców, rodzeństwa, dzieci i współmałżonka. Jest zatem o co powalczyć. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi po 25 kwietnia 2019 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
MZDiK Radom
karta miejska