TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ranił pasażera nożem. Za ... uwagę o nogach na siedzeniu
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.05.2020 11:30:56
Ranił pasażera nożem. Za uwagę o nogach na siedzeniu; fot. Policja

Warszawa/ Zarzuty dla 29-latka, który ranił nożem w twarz pasażera w autobusie

Kryminalni z Żoliborza zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który w październiku ubiegłego roku zranił nożem w twarz pasażera w autobusie – poinformowała w poniedziałek, 18 maja, asp. Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji V.

29-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała.

Październikowa akcja

Jak przekazała policjantka, w październiku zeszłego roku żoliborscy policjanci otrzymali zgłoszenie o napaści w autobusie komunikacji miejskiej.

-"Z informacji wynikało, że pasażer zwrócił uwagę innemu podróżującemu, aby zdjął nogi z siedzenia. Młody mężczyzna zareagował agresywnie. Wysiadając z autobusu, nożem do papieru zranił pokrzywdzonego w twarz. Napastnik uciekł, a ranny mężczyzna został zabrany do szpitala" – podała asp. Kamila Szulc.

Kilka dni temu funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę.

-"29-latek wiedząc, że jest poszukiwany, zmienił wygląd oraz miejsce zamieszkania" – poinformowała policjantka.

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu przy Rydygiera, gdzie śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia ciała. Przyznał się do winy.

-"Przesłuchującym go policjantom tłumaczył, że był zdenerwowany. Prokurator zastosował wobec 29-latka dozór policyjny. Za to przestępstwo o charakterze chuligańskim grozi kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności" – podała asp. Kamila Szulc. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
napad
pasażer
Warszawa