TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszają zapisy na lekcje edukacyjne w Lublinie
ZTM - Opublikowano: 06.09.2019 13:24:38
fot. Rafał Nieściór, phototrans.pl

17 września br. w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędą się lekcje edukacyjne dla grup szkolnych w lubelskim trolejbusie.

17 września br. w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędą się lekcje edukacyjne dla grup szkolnych w lubelskim trolejbusie.

Pojazd na szelkach będzie oczekiwać na zainteresowane grupy w pobliżu Miasteczka Ruchu Drogowego  MOSiR "Bystrzyca"  w Lublinie, o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.

Podczas prelekcji uczniowie szkół podstawowych poznają zasady bezpiecznego korzystania  z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem  i trolejbusem, jak również zostaną przeszkoleni z obsługi biletomatu. Dodatkowo policjanci z Wydział Ruchu Drogowego KMP w Lublinie przeprowadzą zajęcia teoretyczne  i praktyczne w zakresie edukacji rowerowej, głównie bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Wszyscy uczestnicy lekcji otrzymają drobne upominki, a czas umilać będzie Koziutek – maskotka lubelskiego MPK.

Akcja "Bezpieczny Pasażer" to wspólny projekt ZTM w Lublinie, MPK Lublin Sp. z o.o., Wydział Ruchu Drogowego KMP w Lublinie oraz MOSiR "Bystrzyca".

Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie pod numerem 724 990 230 do dnia 13 września br.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
trolejbus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.