TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyła Gorzowska Karta Mieszkańca
- Opublikowano: 09.08.2018 14:44:46
Ruszyła Gorzowska Karta Mieszkańca (foto: UM GW)

Od 1 sierpnia br. ruszył nowy program dla gorzowian pod nazwą "Gorzowska Karta Mieszkańca", w ramach którego wydawana będzie Karta Mieszkańca, uprawniająca do korzystania z ulg i zniżek oferowanych przez Miasto oraz partnerów programu.

Od 1 sierpnia br. ruszył nowy program dla gorzowian pod nazwą "Gorzowska Karta Mieszkańca", w ramach którego wydawana będzie Karta Mieszkańca, uprawniająca do korzystania z ulg i zniżek oferowanych przez Miasto oraz partnerów programu.

Jako pierwsze zostaną wprowadzone – najbardziej oczekiwane przez gorzowian – zniżki na komunikację miejską. Biletów nie będą potrzebowały dzieci, które nie ukończyły siedmiu lat, a dzieci i młodzież ucząca się (do 25 roku życia) oraz seniorzy między 65. a 70. rokiem życia będą mogli nabyć bilet miesięczny z prawie 70-procentowym rabatem (będzie kosztował zamiast 46 zł - 29 zł).

- Karta to efekt dokładnych szacunków, obliczeń i możliwości finansowych miejskiego budżetu – podkreślił prezydent Jacek Wójcicki.

- Katalog zniżek i ulg będzie systematycznie rozbudowywany, zarówno w oparciu o miejskie instytucje jak i podmioty prywatne – dodał.

- Oddaję Kartę Mieszkańca w Państwa ręce z nadzieją, że dzięki niej każda gorzowianka i każdy gorzowianin będzie mógł na nowo odkrywać miasto, a później regularnie wracać do ulubionych miejsc i korzystać z usług, które poprawiają komfort życia. Bardzo wierzę, że dzięki Karcie docelowo poczujemy się dumnymi mieszkańcami naszego miasta. Każdy z nas bowiem może być ambasadorem Gorzowa – powiedział prezydent.

Celem programu jest m.in. poprawa warunków życia mieszkańców i umacnianie poczucia tożsamości lokalnej; zwiększanie dostępności i zachęcenie do udziału w miejskich wydarzeniach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych; wsparcie lokalnych przedsiębiorców oraz zachęcenie do osiedlania się w mieście.

Kto jest uprawniony do otrzymania Karty?

Do otrzymania Karty uprawnione są osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, ze wskazaniem Gorzowa Wielkopolskiego jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to, czy osiągają dochód, albo rozliczają w mieście Gorzowie Wielkopolskim podatek rolny z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego na terenie miasta, a także dzieci własne tych osób oraz pozostające pod ich opieką prawną, do ukończenia przez nie 18 roku życia, zaś kontynuujące naukę - do ukończenia 25 roku życia oraz dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Jak uzyskać Kartę?

Wystarczy wypełnić wniosek i złożyć go w Urzędzie Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3-4 (Sala Obsługi Klienta). Druki wniosków można pobrać bezpośrednio w Urzędzie lub za pośrednictwem strony internetowej www.gorzow.pl w zakładce Sprawy Społeczne / Gorzowska Karta Mieszkańca.

W okresie od 1 sierpnia do 1 września br. zostaną dodatkowo uruchomione punkty pobierania formularzy i przyjmowania wniosków w galeriach handlowych: "Askana", "NoVa Park", "Manhattan", czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 13.00 do 18.00.

Podczas składania wniosku o wydanie Karty należy mieć przy sobie:

- dokument tożsamości (dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem);

- pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT za ostatni rok podatkowy przed złożeniem wniosku, z prezentatą urzędu skarbowego; w przypadku rozliczania się z podatku dochodowego przez Internet należy okazać pierwszą stronę wydrukowanego PIT oraz wydrukowane UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) dla PIT wraz z wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO; w przypadku braku numeru niezbędne jest okazanie zaświadczenia z urzędu skarbowego.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania i regulaminu korzystania z Gorzowskiej Karty Mieszkańca można uzyskać telefonicznie pod numerem 95 7355 565, e-mailowo: wss@um.gorzow.pl lub osobiście w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4, Sala Obsługi Klienta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.