TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyła rządowa akcja propagująca ETZT 2019
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.04.2019 13:00:07
Ruszyła rządowa akcja propagująca ETZT 2019

11 kwietnia, w Zielonej Górze, odbyła się w regionalna konferencja promującej tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

11 kwietnia, w Zielonej Górze, odbyła się w regionalna konferencja promującej tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Organizatorem cyklicznych spotkań jest Ministerstwo Infrastruktury z udziałem Ministerstwem Środowiska przy zaangażowaniu chętnych urzędów marszałkowskich.

W lubuskim spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lubuskich miast i gmin, a także organizacji samorządowych. Gości powitał Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji. Spotkanie poprowadziła Maria Perkuszewska, koordynatorka akcji Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju, która zachęcała do włączenia się w działania.

W tym roku odbywa się już 18. edycja ETZT, która co roku trwa od 16 do 22 września. Ostatnim działaniem, zwykle 22 września jest Dzień bez Samochodu.

Zakres działań

Zgłoszone działania mogą być najróżniejsze: to na przykład organizowanie festynów edukacyjnych i innych przedsięwzięć trwających od 16 do 22 września. Można też pochwalić się działaniami trwałymi, jak na przykład zbudowanymi ścieżkami rowerowymi, czy też usprawnieniem transportu miejskiego lub budową parkingów, na których można zostawić auto i dalej jechać transportem publicznym.

Formularz należy wypełnić w języku angielskim i opowiedzieć o swojej akcji promocyjnej w mieście, szkole, organizacji lub firmie. Akcja stanie się częścią większej kampanii i będzie widoczna na stronie European Mobility Week. Można będzie też używać pieczęci kampanii i powiązanych materiałów promocyjnych.

Wśród uczestników konferencji były osoby, które już włączyły się do ETZT i organizowały różne przedsięwzięcia na przykład w Gorzowie Wlkp., czy też w Zielonej Górze. Były też osoby, które dopiero chcą się włączyć w europejskie działania, jak Tomasz Sielicki, burmistrz Świebodzina, który zastanawia się nad możliwością ograniczenia ruchu w centrum miasta, czy też Michał Lechowicz, sołtys Zaboru, który myśli o organizacji imprezy w ETZT.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Lubuskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.