TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Serbia naprawia ostatnie skutki bombardowań NATO [FILM]
ŽS Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 13.06.2017 15:13:23
Serbia naprawia ostatnie skutki bombardowań NATO

Do końca listopada zostanie oddany do użytku kolejowo-drogowo-pieszy Žeželjev most przez Dunaj w Nowym Sadzie

Kolejowy Žeželjev most w Nowym Sadzie przez Dunaj został zniszczony w trakcie operacji Allied Force, jako ostatni z mostów na Dunaju. I również jako ostatni zostanie odbudowany. Całkowicie nowa konstrukcja zostanie oddana do użytku w sierpniu, zastępując prowizoryczny most z 2000 r. Finansuje ją w większości UE.

Serbia nie powinna marnować 18 lat na realizację projektów infrastrukturalnych, teraz jesteśmy gotowi pracować znacznie szybciej niż wcześniej, i mam nadzieję, że będziemy w sierpniu mogli pochwalić się połączeniem brzegów Žeželjevim mostom, powiedziała dla oficjalnej strony Železnica Srbije wicepremier, prof. Zorana Mihajlović, 8 czerwca, wraz z komisarzem UE ds. Europejskiej Polityki Sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych, Johannesem Hahnem.W delegacji, która odwiedziła plac budowy Žeželjevog mosta byli minister energetyki i górnictwa Aleksandar Antić, premier Wojwodiny Igor Mirović, burmistrz Nowego Sadu Miloš Vučević i przedstawiciele zarządów serbskich spółek kolejowych.

Mam nadzieję, podobnie jak komisarz Hahn, że budowa jest najlepszym sposobem, aby zrozumieć, że Serbia i UE muszą ściślej współpracować. Serbia jest kluczowym krajem w regionie i jest ogromnie odpowiedzialna za stabilność w regionie. Każdy rodzaj bezpieczeństwa w regionie zależy od tego, czy wszyscy jesteśmy we wspólnocie narodów europejskich, UE, i w tym sensie mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy pracować razem, szybko, wydajnie i z dobrą koordynacją, powiedziała Mihajlović.

Mihajlović wyjaśniła, że plan zakłada najpierw tylko ruch pieszych i samochodów, a kolejowy dopiero od 21 listopada. Obecnie pracujemy nad budową dróg dojazdowych, i spodziewam się, że wszystko skończy się zgodnie z planem wykonawczym sprzed trzech lat, powiedziała wicepremier.

Žeželjev most, przypomniała, został zbudowany w ciągu czterech lat od 1957 do 1961 roku, po zbombardowaniu został rozebrany w 1999 roku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Serbia
most
Dunaj
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.