TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sezonowe Linie 2016: Autobusem ZKM do zoo
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.04.2016 10:48:26
Sezonowe Linie 2016: Autobusem ZKM do zoo

Wiosna w pełni, czas najwyższy wybrać się więc na wycieczkę do gdańskiego ogrodu zoologicznego. By ułatwić mieszkańcom dojazd na wiosenne i letnie spacery po zoo, Miasto, jak co roku, uruchamia sezonową linię autobusową 622 na trasie: Oliwa pętla tramwajowa ? Spacerowa ? Oliwa ZOO.

Linia ta zacznie funkcjonować już od najbliższej soboty, 16 kwietnia, a więc szybciej, niż zazwyczaj. Powód - coraz więcej gdańszczan i turystów odwiedza gdańskie zoo.

- Liczba odwiedzających gdański ogród systematycznie rośnie. W ciągu ostatnich 10 lat frekwencja wzrosła o 65 procent. Wpływ na zwiększenie frekwencji mają bez wątpienia nowe inwestycje i pojawianie się nowych mieszkańców zoo. W 2015 roku ogród odwiedziło ok. 440 tys. osób. Liczymy na to, że w tym roku gdańskie zoo odwiedzi jeszcze więcej gości, bo to miejsce do którego zaglądać warto ? mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Linia 622 funkcjonować będzie wg taryfy stałej codziennie przez cały sezon wiosenny, lato i część jesieni, aż do 31.10.2016 r. Przypominamy, że do ogrodu zoologicznego można dojechać również autobusami linii 179. Warto więc zostawić auto w garażu i na wycieczkę do zoo wybrać się komunikacją miejską ? szybciej, ekonomiczniej i bez problemów z szukaniem miejsc do parkowania.


Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
Sezonowe Linie

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.