TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sezonowe Linie 2016: Autobusem ZKM do zoo
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.04.2016 10:48:26
Sezonowe Linie 2016: Autobusem ZKM do zoo

Zoologiczna linia 622 ZKM Gdańsk funkcjonować będzie wg taryfy stałej codziennie przez cały sezon wiosenny, lato i część jesieni, aż do 31.10.2016 r.

Wiosna w pełni, czas najwyższy wybrać się więc na wycieczkę do gdańskiego ogrodu zoologicznego. By ułatwić mieszkańcom dojazd na wiosenne i letnie spacery po zoo, Miasto, jak co roku, uruchamia sezonową linię autobusową 622 na trasie: Oliwa pętla tramwajowa ? Spacerowa ? Oliwa ZOO.

Linia ta zacznie funkcjonować już od najbliższej soboty, 16 kwietnia, a więc szybciej, niż zazwyczaj. Powód - coraz więcej gdańszczan i turystów odwiedza gdańskie zoo.

- Liczba odwiedzających gdański ogród systematycznie rośnie. W ciągu ostatnich 10 lat frekwencja wzrosła o 65 procent. Wpływ na zwiększenie frekwencji mają bez wątpienia nowe inwestycje i pojawianie się nowych mieszkańców zoo. W 2015 roku ogród odwiedziło ok. 440 tys. osób. Liczymy na to, że w tym roku gdańskie zoo odwiedzi jeszcze więcej gości, bo to miejsce do którego zaglądać warto ? mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Linia 622 funkcjonować będzie wg taryfy stałej codziennie przez cały sezon wiosenny, lato i część jesieni, aż do 31.10.2016 r. Przypominamy, że do ogrodu zoologicznego można dojechać również autobusami linii 179. Warto więc zostawić auto w garażu i na wycieczkę do zoo wybrać się komunikacją miejską ? szybciej, ekonomiczniej i bez problemów z szukaniem miejsc do parkowania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
Sezonowe Linie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.