TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Śląski EKO BILET ? jeden bilet na wszystko
PKM TYCHY TransInfo - Opublikowano: 03.11.2016 14:44:42 2 komentarze
Sejm przyjął ustawę metropolitalną dla woj. śląskiego

W sprzedaży pojawił się nowy bilet, łączący w sobie ofertę Kolei Śląskich, MZK Tychy i KZK GOP. To kolejny krok na drodze integracji biletowej w województwie śląskim.

EKO BILET P/T/A (czyli pociąg/tramwaj/autobus) to nowa sieciowa oferta w woj. śląskim, w stylu "3 w 1" ? na jednym bilecie można podróżować pociągami, autobusami oraz tramwajami i trolejbusami. Ułatwić ma podróżowanie bez konieczności zakupów biletów u różnych przewoźników. Może być także dobrym rozwiązaniem dla przyjezdnych i turystów, którzy chcą odwiedzić kilka różnych miejsc bez zastanawiania się, gdzie nabyć bilety.

Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu 24 godzin od daty wskazanej przez nabywcę. Jest honorowany we wszystkich pociągach rozkładowych Kolei Śląskich, na liniach autobusowych i tramwajowych obsługiwanych przez KZK GOP oraz na liniach autobusowych i trolejbusowych MZK Tychy. Jest to bilet bezimienny, a jego cena wynosi 38 zł.

W ofercie KŚ znajdują się już bilety, które łączą w sobie przejazdy koleją z ofertą operatora miejskiego. Wspólna oferta z KZK GOP to Bilet Śląski, natomiast ofertę KŚ i MZK Tychy łączy Bilet Pomarańczowy. EKO BILET jest jednak pierwszym biletem, który obejmuje swoim zasięgiem całą trójkę tych przewoźników. Trwają również rozmowy o przystąpieniu do współpracy w tym zakresie przez MZKP Tarnowskie Góry. W przypadku zainteresowania w innych regionach województwa, Koleje Śląskie są gotowe do wprowadzania podobnych rozwiązań z innymi organizatorami drogowej komunikacji publicznej.

Wypracowanie wspólnego biletu wymagało sporego zaangażowania ? podstawową przeszkodą w tym zakresie pozostają przede wszystkim różne rodzaje ulg ustawowych obowiązujących u poszczególnych operatorów. Dlatego bilet ten będzie miał w pierwszej fazie jedynie wersję normalną, tzn. nie będą dostępne wersje ulgowe. Ale obserwując sprzedaż i opinie pasażerów przewoźnicy będą jednocześnie pracować nad ich wprowadzeniem. W planach są także tańsze: 12- lub 6-godzinne wersje EKO BILETu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
MZK Tychy
Koleje Śląskie
bilet
  • www – 03.11.2016

    No trzeba przyznać, że konkurencyjna cena:-( Ile litrów paliwa można kupić za 38 zł? Podpowiem: teraz ponad 8. Przy oszczędnym samochodzie zrobi się 100-150 km. Co będzie jeżeli będą chciały jechać 2-3 osoby? Niech pomyślę... Samochód będzie tańszy i szybszy.Nie ma co. Rewelacyjna oferta:-(

  • lunch – 05.12.2016

    To dlatego ostatnio KZK GOP zlikwidował swoje dobówki? No kabaret!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.