TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ślub w tramwaju. W Toruniu
- Opublikowano: 06.07.2018 13:58:23
Ślub w tramwaju. W Toruniu (foto: UMT)

Takiego ślubu Toruń dotąd nie widział. Joanna i Stanisław wymarzyli sobie, aby powiedzieć sobie "tak" w tramwaju. I tak się stało w czwartek 5 lipca 2018 r. Ceremonię prowadził prezydent Torunia Michał Zaleski.

Takiego ślubu Toruń dotąd nie widział. Joanna i Stanisław wymarzyli sobie, aby powiedzieć sobie "tak" w tramwaju. I tak się stało w czwartek 5 lipca 2018 r. Ceremonię prowadził prezydent Torunia Michał Zaleski.

Pani Joanna to rodowita torunianka, a pan Stanisław związał swe losy z Toruniem w latach 80-tych. Obecnie mieszkają częściowo w Polsce, a częściowo w Norwegii. Mimo, że za granicą spędzają sporo czasu, nie wyobrażali sobie, by związek małżeński zawrzeć w innym miejscu niż ich ukochany Toruń. Skąd pomysł, by "Tak" powiedzieć sobie w tramwaju?

- Żeby nie zwariować, trzeba robić w życiu coś zwariowanego. W Norwegii widziałem operę w tramwaju, więc pomyśleliśmy: "dlaczego nie ślub"? A przy okazji chcieliśmy pokazać naszym gościom, jaki piękny jest Toruń – mówi Stanisław.

- Najważniejsze w życiu, żeby nam się zawsze chciało chcieć. Tego można nam życzyć i tego życzymy wszystkim – dodaje Joanna.

Nietypowy ślub odbył się w czwartek, 5 lipca 2018 r. Dlaczego w czwartek? Bo z tym dniem tygodnia wiąże się większość ważnych wydarzeń w życiu pary. Poznali się np. także w czwartek i również w czwartek Stanisław oświadczył się Joannie.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00 na ul. Uniwersyteckiej. Na torze stanęły dwa tramwaje: w turystycznym młoda para wzięła ślub. Udzielił go prezydent Torunia Michał Zaleski. - Życzę młodej parze samych szczęśliwych chwil – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Do życzeń przyłączył się oczywiście Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu.

– Życzę Wam wszelkiej pomyślności i aby Wasze życie zawsze przebiegało po wspólnym torze – powiedział prezes spółki Zbigniew Wyszogrodzki.

Następnie tramwaj ruszył w objazd po Toruniu. Najpierw na plac Rapackiego, stamtąd do ul. Reja i dalej na pętlę na ul. Olimpijską, po czym wrócił do centrum. Weselni goście jechali za wagonem turystycznym, w drugim tramwaju. Następnie weselny korowód przeszedł przez starówkę. Oczywiście nie zabrakło muzyki na żywo w wykonaniu dixielandowego bandu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
zabytek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.