TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sosnowiec, Świętochłowice, Rybnik i Częstochowa dezynfekują przystanki
TRANSINFO.PL - Opublikowano: 27.03.2020 15:30:41
Sosnowiec, Świętochłowice, Rybnik i Częstochowa dezynfekują przystanki; fot. UM Sosnowiec

Akcję dezynfekcji miejskiej infrastruktury, jak przejścia podziemne, windy i wiaty przystankowe, rozpoczął samorząd Sosnowca

Akcję dezynfekcji miejskiej infrastruktury, jak przejścia podziemne, windy i wiaty przystankowe, rozpoczął samorząd Sosnowca (Śląskie).

To kolejna taka inicjatywa w regionie. Dezynfekcję w różnym zakresie rozpoczęły lub zapowiedziały samorządy Świętochłowic, Rybnika i Częstochowy.

300 wiat

Jak poinformował w czwartek, 26 marca rzecznik Urzędu Miasta Sosnowca Rafał Łysy, tamtejszy Miejski Zakład Usług Komunalnych rozpoczął dezynfekcję infrastruktury miejskiej w środę.

"Przed naszymi służbami ogromna praca. Samych wiat mamy prawie 300, do tego dochodzi podobna liczba poręczy" – powiedział cytowany w informacji rzecznika wiceprezydent Sosnowca Jeremiasz Świerzawski.

"Dezynfekcja chemiczna będzie przeprowadzana metodą natryskową, dlatego pracownicy MZUK będą pracowali w specjalnych strojach oraz maskach filtracyjnych, które zalecane są jako element ochrony osobistej przy wykonywaniu prac z użyciem substancji chemicznych" – zapowiedział Świerzawski.

ABC dezynfekcji

Dezynfekowane będą nie tylko poręcze, wiaty autobusowe, tramwajowe wraz z ławkami i tablicami ogłoszeń, ale również przejścia podziemne (w całym mieście jest ich 19), platformy dla osób z niepełnosprawnościami (28) oraz windy miejskie z zewnątrz i wewnątrz (5 urządzeń). "Dezynfekcję będziemy prowadzili tyle, ile będzie trzeba" – zadeklarował wiceprezydent miasta.

Przed tygodniem o rozpoczęciu dezynfekcji przestrzeni publicznych, m.in. ławek i przystanków, a także powierzchni rynku i głównych ulic, informował samorząd Rybnika. Rybnicki magistrat zaznaczył, że wobec braku polskich wzorców w tym zakresie, posiłkował się doświadczeniami z Hiszpanii: kupiono ten sam środek, jakiego używają hiszpańskie służby drogowe.

Jeszcze wcześniej o rozpoczęciu dezynfekcji ulic i chodników informował samorząd Świętochłowic. Za pomocą polewaczek spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych prowadzone są tam dezynfekujące opryski ulic, chodników, przystanków, traktów pieszych czy okolic cmentarzy. Na ulice wyjechały też zamiatarki.

Od 1 kwietnia w Częstochowie ma rozpocząć się pierwszy z tegorocznych cyklów gruntownego czyszczenia i naprawy ok. 400 wiat przystankowych. Zlecona przez tamtejszy Miejski Zarząd Dróg i Transportu usługa polega m.in. na odkażaniu środkami chemicznymi, a także substancjami z zawartością alkoholu przy użyciu pary pod wysokim ciśnieniem.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
przystanek
Sosnowiec
Świętochłowice
Rybnik
Częstochowa