TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Strabag przebuduje pętlę Police Rynek
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.07.2019 14:00:26
Strabag przebuduje pętlę Police Rynek

Tylko jeden firma zgłosiła się do polickiego postępowania przetargowego na budowę węzła przesiadkowego na placu Chrobrego.

Pętla Police Rynek zyska nowy wygląd. Gmina Police rozstrzygnęła przetarg na budowę węzła przesiadkowego na placu Chrobrego. Jeśli chodzi o zainteresowanych wykonawców, to nie było w czym wybierać.

Tylko jeden firma zgłosiła się do postępowania przetargowego. Jest nią Strabag Sp. z o.o., który zaoferował cenę 2 150 589,68 PLN, gwarancję w okresie 60 miesięcy i wykonanie zamówienia do 31 października.

Mimo, że budżet zamawiającego wyniósł na to zadanie tylko 1 650 000,00 PLN, to gmina zdecydowała o wyborze rzeczonej oferty. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Zadania dla Strabag

Inwestycja obejmuje:

- rozbiórkę istniejących jezdni i chodników,

- przebudowę oświetlenia ulicznego,

- instalację urządzeń w postaci tablic dynamicznej informacji pasażerskiej,

- wykonanie nowych nawierzchni utwardzonych z wyodrębnieniem części przeznaczonej dla obsługi pasażerów oraz części drogi publicznej,

- urządzenie terenów zielonych wraz z instalacją elementów małej architektury.

Aktualny stan

Teren inwestycji jest usytuowany w Policach - w ich starej części. Jest to plac utworzony ulicami Grunwaldzką, Tadeusza Kościuszki oraz Wojska Polskiego. Ul. Tadeusza Kościuszki stanowi ciąg drogi wojewódzkiej nr 114. Pozostałe ulice stanowią drogi powiatowe.

Układ drogowy objęty pracami projektowymi stanowią wloty do drogi klasy G (ul. Grunwaldzka) oraz skrzyżowanie z ulicą Wojska Polskiego. Plac obecnie jest wykorzystywany obecnie jako pętla autobusowa.

Co się zmieni?

W ramach przedsięwzięcia powstanie układ drogowy z wydzieloną częścią drogi publicznej klasy D, łączącej się z ulicą Wojska Polskiego na skrzyżowaniu zwykłym. Ulica Wojska Polskiego będzie oddzielona od części przeznaczonej do postoju autobusów wyspą wyodrębnioną krawężnikami. Wyspa ta pełnić będzie również funkcję azylu w ciągu przejścia dla pieszych. W części przeznaczonej do obsługi pasażerów zaprojektowano nowe nawierzchnie utwardzone zatok autobusowych oraz peronów.

Węzeł przesiadkowy posiadać będzie cztery krawędzie peronowe, z czego krawędź peronu przy sklepie posiadać ma długość 30 m, co umożliwi obsługę dwóch krótkich autobusów. Pozostałe przystanki mają posiadać długość 18 m. Wyposażenie węzła przesiadkowego stanowić będą dwie wiaty przystankowe, ławki oraz tablica systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Zastosowana tablica ma wyświetlać informację w 5 wierszach. Będzie ona posadowiona na prefabrykowanym fundamencie. W zagospodarowaniu terenów uwzględniono wykonanie zieleni urządzonej w postaci trawników i nowych nasadzeń drzew i krzewów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
węzeł
Police
Strabag
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.