TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Strabag wybuduje szczeciński węzeł Głębokie
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 10.12.2019 10:30:49
Strabag wybuduje szczeciński węzeł Głębokie

W Szczecinie wyłoniono wykonawcę węzła komunikacyjnego Głębokie.

Firma Strabag Sp. z o.o. wygrała przetarg na budowę węzła przesiadkowego Głębokie w Szczecinie. W ramach inwestycji wartej prawie 66 mln zł powstanie m.in. nowa pętla tramwajowo-autobusowa.

Oferta firmy Strabag okazała się najkorzystniejsza - poinformowały w piątek służby prasowe szczecińskiego magistratu. Zgodnie z nią inwestycja ma zostać zrealizowana za nieco ponad 65,8 mln zł brutto. Zanim podpisana zostanie umowa z przyszłym wykonawcą musi minąć liczący dziesięć dni termin na wniesienie ewentualnych odwołań.

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z miejscami postojowymi, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym i stacją roweru miejskiego. Na terenie pętli powstanie także budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów.

Węzeł zostanie wyposażony w system informacji pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych ładowny poprzez panele słoneczne. W ramach przebudowy skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie tam rondo turbinowe.

Budowa węzła Głębokie obejmie również przebudowę okolicznych ulic.

Na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie miał dwa lata od dnia podpisania umowy. Za realizację inwestycji odpowiada Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
węzeł
Szczecin
Strabag