TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin inwestuje w ładowarki do elektryków
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.08.2018 09:48:42
Szczecin inwestuje w ładowarki do elektryków

Gmina Szczecin oddała do użytkowania pierwsze trzy stacje do ładowania aut elektrycznych. W początkowym okresie użytkowania ze stacji będzie można korzystać nieodpłatnie.

Gmina Szczecin oddała do użytkowania pierwsze trzy stacje do ładowania aut elektrycznych. W początkowym okresie użytkowania ze stacji będzie można korzystać nieodpłatnie.

W zamian za możliwość darmowego ładowania użytkownicy stacji "będą proszeni o czynny udział w pracach nad dalszym rozwojem elektromobilności w Szczecinie (poprzez wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań w dedykowanych kwestionariuszach)". Z urządzeń korzystać będzie również miejska flota samochodów elektrycznych.

Możliwość oddania tych stacji do użytkowania to wynik wejścia w życie w dn. 28 lipca br. Ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw (miasto czekało na uruchomienie stacji do czasu wprowadzenia przepisów, które miały umożliwić kontrolę techniczną i odbiór urządzeń).

Wybór lokalizacji stacji był przedmiotem kilkumiesięcznych uzgodnień realizowanych z udziałem partnerów gminy Szczecin w dziedzinie elektromobilności, z którymi miasto współpracuje w ramach międzynarodowego projektu CAR - Creating Automotive Renewal. Przy wyborze lokalizacji skorzystano z rad partnerów posiadających znaczące doświadczenie w lokalizacji i eksploatacji stacji ładowania samochodów elektrycznych, m.in. Industrial Development Centre South (Malmoe, Szwecja – lider projektu), PVA-MV AG (Niemcy), Elektroniczno-Techniczny Uniwersytet DTU (Dania), Region Bornholm (Dania), Miasto Lund (Szwecja), RISE (Szwecja). Obecnie trwają czynności formalne związane z możliwością specjalnego oznakowania miejsc postojowych przy stacjach, tak, by zgodnie z prawem były one dedykowane wyłącznie ich użytkownikom.

Koszt zakupu stacji to 477 tys. zł, w tym dofinansowanie z WFOŚiGW w wysokości 50 proc. (238,5 tys.). Stacje posiadają zdolność szybkiego naładowania akumulatora o pojemności 24kWh (np. NISSAN LEAF) od 0 do 80 proc. w czasie do 30 minut. W każdej z nich można ładować dwa auta naraz.

Poziom generowanego hałasu przez stację wynosi poniżej 55 dB we wszystkich kierunkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
ładowarka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.