TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin z umową na przebudowę Muzeum Komunikacji
- Opublikowano: 19.05.2020 18:00:05
Szczecin z umową na przebudowę Muzeum Komunikacji

Szczecin/ Umowa na przebudowę Muzeum Techniki i Komunikacji

Podpisano umowę na przebudowę szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji – poinformowały w poniedziałek służby prasowe miasta.

Za ponad 18 mln zł ma powstać łącznik między siedzibą muzeum a pobliską kamienicą, a sama kamienica ma być przebudowana.

Co się zmieni?

"W ramach inwestycji zaplanowano adaptację istniejącej kamienicy na potrzeby Muzeum Techniki i Komunikacji oraz rozbudowę o łącznik pomiędzy kamienicą a obecnym budynkiem muzeum" – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji Piotr Zieliński.

W łączniku – jak podał rzecznik – znajdzie się wejście do muzeum, a także szatnie, recepcja i strefa ekspozycyjna. Po przebudowie w kamienicy znajdą się m.in. sale edukacyjne, sala konferencyjna i czytelnia. "Łącznik, jak i kamienica dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych" – zapewnił Zieliński.

Inwestycja ma się zakończyć do 1 października 2021 r.; wykona ją za blisko 18,3 mln zł Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EBUD" – Przemysłówka Spółka z o.o.

Projekt inwestycji przygotowało konsorcjum szczecińskich biur projektowych CH2 Architekci Sp. z o.o. Sp.K. oraz NAAN Architekci Sp. z o.o. Sp.K.

Muzealna historia

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie – Zajezdnia Sztuki powołane zostało w 2016 r. Znajduje się w zabytkowej zajezdni tramwajowej z 1912 r. przy ul. Niemierzyńskiej. W zbiorach placówki są tramwaje, autobusy, samochody, motocykle, rowery, a także pojazdy nietypowe oraz m.in. sprzęt gospodarstwa domowego. Wśród eksponatów znajdują się mikrosamochód Smyk czy Fiat 126p w wersji terenowej.

Od listopada ub.r. w muzeum można oglądać wystawę przedmiotów wyprodukowanych w szczecińskich fabrykach Stoewerów. Wystawa "Stoewer - jakość ze Szczecina" poświęcona jest przedwojennym zakładom Stoewerów i rodzinie fabrykantów. Można tam podziwiać m.in. sześć samochodów, 50 maszyn do szycia i blisko 30 maszyn do pisania wyprodukowanych w przedwojennych fabrykach.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
budowa
Szczecin