TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tańsza komunikacja w Radomiu dzięki nowym biletom
TransInfo.pl - Opublikowano: 27.09.2018 14:15:26
Tańsza komunikacja w Radomiu dzięki nowym biletom

Aby radomską komunikacją miejską jeździć z przesiadkami, nie będą już potrzebne dwa lub więcej biletów – podał tamtejszy MZDiK.

Aby radomską komunikacją miejską jeździć z przesiadkami, nie będą już potrzebne dwa lub więcej biletów – podał tamtejszy MZDiK.

Na sesji w dniu 24 września radni zaakceptowali wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia biletów jednogodzinnych. Będą one w cenach 3 złote (normalny) i 1,5 złotego (ulgowy), czyli w tych samych jak do tej pory bilety jednorazowe.

Zlikwidowane zostaną dotychczasowe bilety jednorazowe, a w ich miejsce będą wprowadzone bilety jednogodzinne, które umożliwią przesiadanie się w ciągu 60 minut z jednego autobusu do drugiego bez potrzeby kasowania nowego biletu. To rozwiązanie, które sprawia, że komunikacja miejska w Radomiu stanie się znacznie tańsza dla pasażerów.

Uchwała wejdzie w życie 14 dni po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Wtedy bilety jednorazowe automatycznie staną się jednogodzinnymi. Dotyczy to wersji papierowych i kupowanych za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym. Zmiana nie obejmuje karnetów, gdzie jeden przejazd kosztuje 2,8 lub 1,4 złotego, ani biletów kupowanych u kierowców za 4 lub 2 złote. To są i nadal będą bilety jednorazowe! Przesiadki staną się możliwe wyłącznie na podstawie biletów kupowanych za 3 lub 1,5 złotego. Prosimy zatem o tym pamiętać!

Zatwierdzony przez Radę Miejską w Radomiu projekt uchwały rozszerzył również grono pasażerów uprawnionych do darmowych przejazdów autobusami. Nową grupą staną się posiadacze Karty Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK Radom
Radom
bilet