TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tańsze bilety dla mieszkańców gminy Stawiguda
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 10.08.2018 12:05:32
Tańsze bilety dla mieszkańców gminy Stawiguda

Mieszkańcy gminy Stawiguda będą mogli jeździć autobusami komunikacji miejskiej do Olsztyna płacąc za bilety jak w stolicy Warmii i Mazur. Autobusy mają jeździć od 1 września.

Mieszkańcy gminy Stawiguda będą mogli jeździć autobusami komunikacji miejskiej do Olsztyna płacąc za bilety jak w stolicy Warmii i Mazur. Autobusy mają jeździć od 1 września.

Umowę o współpracy dotyczącej transportu zbiorowego między gminami Olsztyn i Stawiguda podpisali w piątek prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i wójt Stawigudy Irena Derdoń.

Jak podkreślił prezydent Grzymowicz, olsztyński samorząd stawia na zintegrowany transport publiczny, który ma rozwiązać problemy komunikacyjne związane z dojazdem mieszkańców podolsztyńskich gmin do pracy czy szkół do Olsztyna. Transport publiczny ograniczy indywidualny transport i przez to emisję zanieczyszczeń- dodał.

"Każdego dnia do Olsztyna wjeżdża 17 tysięcy samochodów, to w większości osoby mieszkające pod Olsztynem i w nim pracujące"- wyjaśnił.

Wójt Stawigudy Irena Derdoń oceniła, że umowa jest bardzo ważna z punktu widzenia mieszkańców jej gminy ale także mieszkańców Olsztyna ponieważ część z nich dojeżdża do pracy w Stawigudzie oraz nadziałki rekreacyjne w tym rejonie.

Od 1 września autobusy linii 129 będą kursować od poniedziałku do soboty między Olsztynem (węzeł przystankowy przy Placu Roosevelta-PAP) a gminą Stawiguda siedem razy dziennie. Wyjeżdżając z Olsztyna autobusy będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach miejskich na tej trasie, a poza Olsztynem także w Tomaszkowie, Dorotowie, we wsi Stawiguda oraz Miodówku, Zezuju i Gryźlinach.

Gmina Stawiguda dopłaci do połączeń autobusowych z Olsztynem 330 tys. zł do końca tego roku. Podpisana w piątek umowa obowiązywać ma do 2019 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.