TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Toruń czeka na pilotaż biletu elektronicznego
TransInfo.pl - Opublikowano: 31.01.2019 17:30:58
Toruń czeka na pilotaż Open Payment System

7 lutego toruńscy radni zagłosują nad przyjęciem pilotażu programu "System biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu". Jeśli rada wyrazi na to zgodę to program ruszy 1 marca.

Podczas Sesji Rady Miasta 7 lutego 2019 roku radni zagłosują nad przyjęciem pilotażu programu "System biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu". Jeśli rada wyrazi na to zgodę to program ruszy 1 marca.

Jeśli radni zagłosują za wprowadzeniem programu, to z kart miejskich będzie można korzystać już od 1 marca. Pilotaż ma potrwać pół roku – do 30 września 2019 roku.

-"W ramach tego pilotażu w pojazdach kursujących na niektórych liniach komunikacji miejskiej będą zainstalowane odpowiednie urządzenia, a kontrolerzy zostaną wyposażeni w sprzęt do sprawdzania, czy zostały uiszczone opłaty za bilet. Będzie można zapłacić wykorzystując swoją kartę płatniczą albo specjalną kartę miejską – tłumaczył prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej zorganizowanej w urzędzie miasta 31 stycznia.

Pierwotnie pilotaż miał odbywać się tylko w pojazdach linii tramwajowej nr 1, zrezygnowano z tego pomysłu.

- Pilotaż nie będzie prowadzony na wszystkich liniach, ale na kilku. Sprawdzimy w ten sposób, czy torunianie chcą korzystać z karty miejskiej – dodaje prezydent.

W pilotażu rozdanych zostanie 100 kart. Koszt uruchomienia programu to 30 tys. zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
bilet
karta
OPS. Toruń
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.