TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Toruń wyłączył biletomaty w tramwajach i autobusach
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.03.2020 16:00:22
Toruń wyłącza biletomaty w tramwajach i autobusach ; fot. Małgorzata Litwin / UM Toruń

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu wyłączył do odwołania biletomaty w swoim taborze. Bilety najlepiej kupować w aplikacjach mobilnych moBilet i Sky Cash.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu wyłączył do odwołania biletomaty w swoim taborze. Bilety najlepiej kupować w aplikacjach mobilnych moBilet i Sky Cash.

MZK w Toruniu, aby zminimalizować zagrożenie koronawirusem od 18 marca w pojazdach komunikacji miejskiej wyłączyło biletomaty. To oznacza, że bilety najlepiej kupować w aplikacjach mobilnych. ! Kasy MZK są czynne (aktualnie tylko cztery), ale w trosce o bezpieczeństwo własne i innych lepiej wszystko załatwić zdalnie. Do wyboru ssą dwie aplikacje mobilne - moBilet i Sky Cash.

Inne zmiany

-"Znacznie mniejsze jest zapełnienie pojazdów. Niewielu torunian korzysta z transportu publicznego, dlatego najpóźniej na początku przyszłego tygodnia zmieni się rozkład jazdy autobusów i tramwajów. Podobne decyzje podjął przewoźnik obsługujący sąsiednie gminy, obsługująca powiat toruński – powiedział prezydent miasta Michał Zaleski.

Dlatego od piątku 20 marca 2020 r. Toruń wprowadził ograniczenia w ruchu komunikacji miejskiej. W dni robocze (od poniedziałku do piątku) autobusy kursować będą wg feryjnych rozkładów jazdy. Tramwaje od poniedziałku do niedzieli kursować będą wg sobotnich rozkładów jazdy.

MZK zawiesił kursy autobusu na trasie: Toruń Miasto – IKEA Bydgoszcz – Toruń Miasto.

Ponadto w autobusach bez tzw. pełnej kabiny zostaną wydzielone strefy ochronne, w których pasażerowie nie mogą przebywać. W takich pojazdach nie będzie możliwości wsiadania przednimi drzwiami. Przypominamy, teraz drzwi autobusów i tramwajów otwierają kierowcy. Pasażerowie nie muszą dotykać przycisku otwierania drzwi.

MZK Toruń stosuje również nowy rodzaj dezynfekcji pojazdów – tzw. zamgławianie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
biletomat
Toruń