TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Transport publiczny w Kijowie tylko z przepustką!
PAP - Opublikowano: 23.03.2020 16:30:52
Transport publiczny w Kijowie tylko z przepustką! fot. kyivcity.gov.ua

W Kijowie wydano ponad 200 tys. przepustek dla pracowników krytycznej infrastruktury.

W Kijowie wydano 225 tys. przepustek dla pracowników infrastruktury krytycznej, umożliwiających korzystanie ze środków transportu miejskiego.

Od poniedziałku, 23 marca tylko posiadacze przepustek noszący ochronne maseczki mogą być wpuszczani do autobusów, trolejbusów czy tramwajów.

Nowe zasady

W sobotę mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko wyjaśnił, że ze środków transportu będą mogli korzystać pracownicy służby zdrowia, ratownicy medyczni, funkcjonariusze organów ścigania, pracownicy gospodarki komunalnej, przedsiębiorstw strategicznych oraz osoby pracujące w sklepach spożywczych i aptekach.

Ograniczenia wprowadzono w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Osoba korzystająca z takiej przepustki musi mieć przy sobie także zaświadczenie z miejsca pracy. Kliczko poinformował, że organy ścigania pracują już nad ustaleniem osób, które w niedzielę zamieściły w internecie ogłoszenia o sprzedaży przepustek.

Aktualny stan

Podczas poniedziałkowego briefingu Kliczko przekazał, że w stolicy w ciągu ostatniej doby zdiagnozowano 14 przypadków zakażenia koronawirusem, a ogółem - 24 osoby. Jak dodał, 22 chorych wróciło z krajów UE - Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch. 13 osób jest hospitalizowanych, a 11 znajduje się w samoizolacji. Podkreślił też, że szybkie testy na obecność koronawirusa w Kijowie przeprowadzono u prawie 600 osób.

Kliczko oświadczył, że wszystkie place zabaw w stolicy są zamknięte, a osoby łamiące zakaz ich użytkowania, będą karane. Niektóre place zabaw są otoczone taśmą, a na urządzeniach umieszczono przypomnienia o tymczasowym zamknięciu atrakcji.

10 metrów – 1 osoba

Służby zintensyfikowały też proces dezynfekowania kijowskich ulic, przejść podziemnych, środków transportu i przystanków - dodał mer. Poinformował też, że zgodnie z nowymi zasadami w aptekach i sklepach na 10 metrach kwadratowych może przebywać jedna osoba.

Na niektórych przystankach, ścianach budynków i drzwi wejściowych do klatek schodowych rozwieszono apele o zachowanie ostrożności w związku z koronawirusem. "Nie dotykajcie oczu, nosa i ust. Proste rzeczy ratują życie", "Przeciwwirusowa etykieta: zachorowałeś - siedź w domu" - można przeczytać na niektórych z nich.

Ogółem na Ukrainie potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawiruse; trzy osoby zmarły. (PAP)



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
Ukraina