TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Transportowe projekty w budżecie obywatelskim: Warszawa
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.09.2019 11:30:03
Transportowe projekty w budżecie obywatelskim: Warszawa

W edycji 2019 do dyspozycji są 83 mln zł, a do wyboru aż 1425 projektów – wśród nich także dotyczące Warszawskiego Transportu Publicznego.

Do 23 września warszawiacy głosują na projekty w budżecie obywatelskim. W tej edycji do dyspozycji mieszkańców są 83 mln zł, a do wyboru aż 1425 projektów – wśród nich także dotyczące Warszawskiego Transportu Publicznego. Te, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Zwycięskie pomysły poznamy 3 października.

Już po raz szósty warszawianki i warszawiacy zdecydują, na co przeznaczyć część budżetu miasta. Od dzisiaj do 23 września mogą głosować na najciekawsze i najbardziej potrzebne ich zdaniem projekty, które zostaną zrealizowane w 2020 roku. W tej edycji mieszkańcy zgłosili 2166 pomysłów. Następnie każdy projekt został poddany ocenie. Sprawdzono m.in. czy do każdego projektu załączono listę poparcia, czy koszt realizacji projektu nie przekracza określonego limitu oraz czy miasto posiada tytuł prawny do dysponowania nieruchomością, na której projekt miałby być zrealizowany.

Trzynaście projektów to pomysły, których realizacją (w przypadku ich wygranej w głosowaniu) zajmie się Zarząd Transportu Miejskiego. W większości są to projekty dzielnicowe, jest też jeden ogólnomiejski. Na liście projektów ZTM jest budowa nowych przystanków, ustawienie wiat na już istniejących, a także mural na obiekcie metra oraz zmiana wyglądu szyb w wiatach aby były bezpieczniejsze dla ptaków.

Jak zagłosować?

przez Internet – na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl

papierowo – oddając kartę do głosowania osobiście w urzędzie dzielnicy

Udział w głosowaniu może wziąć każdy warszawiak – nie trzeba być zameldowanym ani pełnoletnim, wystarczy być mieszkańcem Warszawy. Każdy może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych (w jednej wybranej przez siebie dzielnicy) oraz 10 projektów ogólnomiejskich. Należy jednak pamiętać, że można zagłosować tylko raz!

Zagłosować i sprawdzić informacje o projektach można TUTAJ - np wpisują w wyszukiwarkę słowo "transport".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BO
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.