TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzy komunikacyjne przetargi Andrychowa
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.08.2019 10:30:37
Trzy komunikacyjne przetargi Andrychowa

Małopolski Andrychów w wirze zmian w lokalnej komunikacji. W grze trzy przetargi.

Samorząd Andrychowa przygotowuje się do wymiany w najbliższych miesiącach ponad 50 wiat na przystankach autobusowych, które będą wyposażone w system dynamicznej informacji dla pasażerów i objęte monitoringiem - podał burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Burmistrz poinformował, że samorząd ogłosił trzy przetargi. Pierwszy obejmował dostarczenie i montaż nowych wiat, drugi – monitoring, a trzeci budowę systemy dynamicznej informacji przystankowej.

Samorządowiec powiedział, że na wykonanie ponad 50 wiat Andrychów zamierzał przeznaczyć 1,54 mln zł. Na przetarg, który miał wyłonić wykonawcę, napłynęły dwie oferty - od firm:

  • El Przem na 1,72 mln PLN

  • mpTechnology - na 2,22 mln PLN

Obie przekraczają jednak pierwotnie szacowaną kwotę. Pierwsza z firm wyceniła swoje usługi na 1,72 mln zł, a druga na 2,22 mln zł. Obie zadeklarowały, że wywiążą się z zadania w ciągu siedmiu miesięcy od podpisania umowy.

-"W tej chwili analizujemy oferty. Nie mogę jeszcze powiedzieć, jaka będzie ostateczna decyzja – czy wybierzemy ofertę, czy też unieważnimy przetarg. Zapadnie ona wkrótce" – powiedział Żak.

Monitoring

W sierpniu otwarto też oferty w przetargu na stworzenie monitoringu na przystankach. Andrychów zamierza przeznaczyć na ten cel 510 tys. zł. Zadanie chciałyby zrealizować dwie firmy:

  • Miraccord z Andrychowa

  • Teletronic z Krakowa

Ich propozycje opiewają na 453,8 tys. zł i 653,1 tys. zł. Burmistrz poinformował, że przetarg najprawdopodobniej zostanie rozstrzygnięty i podpisana będzie umowa.

SDIP

Na budowę systemu dynamicznej informacji przystankowej samorząd zamierza przeznaczyć 818,1 tys. zł. Na ten przetarg wpłynęła tylko jedna oferta - od mpTechnology. Słupska firma wyceniła pracę na 876,7 tys. zł. Mimo nieznacznego przekroczenia - gmina postanowiła anulować ten przetargi i ogłosić go na nowo. Ponowne zamówienie zostało opublikowane w dniu 19 sierpnia.

Na koniec przypomnijmy, że modernizacja sieci przystanków jest częścią programu rozwoju lokalnego transportu publicznego w Andrychowie. Objął on przede wszystkim zakup 14 autobusów, które już kursują. Powstała też baza dla nich wraz z garażem i warsztatem.

-"Cały projekt będzie kosztował ponad 19,6 mln zł. Z UE pozyskaliśmy na ten cel blisko 14,4 mln zł" – powiedział Tomasz Żak.

Andrychów położony jest w Małopolsce. Mieszka w ponad 20 tys. osób.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
SDIP
Andrychów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.