TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Turcja zawiesiła międzymiastowe autobusy
WIRUS, TURCJA TransInfo.pl - Opublikowano: 29.03.2020 13:00:20
Turcja zawiesił międzymiastowe autobusy ; fot. susehri huzur turizm / FB

Turecki rząd zakazał podróży między miastami, spacerów na plaży

Rząd Turcji, w ramach walki z pandemia koronawirusa, zakazał w piątek podróży autobusami między miastami, spacerów na plaży, łowienia ryb, joggingu w parkach i lasach w weekendy.

Władze prowincji mogą zdecydować o wprowadzeniu takich ograniczeń również w dni robocze.

Minister zdrowia Fahrettin Koca poinformował, że liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła w ciągu doby o 17 i wynosi 92. Zainfekowanych jest w sumie 5698 ludzi, w ciągu ostatnich 24 godzin koronawirusa wykryto u 2069 osób.

Koca podkreślił,podkreślił że Turcja potrzebuje znacznie dalej idących restrykcji związanych z pandemią koronawirusa niż te, które wprowadzono do tej pory.

Z powodu pandemii zamknięte są w Turcji kawiarnie, kina, kluby sportowe, restauracje i teatry, zawieszone zostały zbiorowe modlitwy w meczetach. Zamrożono także połączenia lotnicze z kilkoma krajami i zamknięto granicę lądową z Iranem. Zamknięto też wszystkie szkoły.

Kilka dni temu prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał obywateli do pozostania w domach przez najbliższe trzy tygodnie, aby pokonać pandemię koronawirusa. Zapowiedział też program pomocowy dla gospodarki. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: