TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus: cała nadzieja w autobusach
PULS BIZNESU InfoBus.pl - Opublikowano: 29.11.2018 16:07:29

Ursus jest gotowy do sprzedaży fabryk lub całego biznesu ciągników. Widzi szansę w autobusach elektrycznych.

Jak informuje Puls Biznesu - Ursus zamienił zysk na stratę i  jest gotowy do sprzedaży fabryk lub całego biznesu ciągników. Widzi szansę w autobusach elektrycznych.

Producent ciągników obiecuje poprawę i przekonuje, że jego plan się powiedzie. Jeśli inwestor, to z Dalekiego Wschodu - słychać w branży - pisze "Puls Biznesu" o Ursusie i jego restrukturyzacji. Prawdopodobna jest sprzedaż części aktywów spółki - mówi wiceprezes Michał Nidzgorski.

Ursus ma trzy dywizje, zajmujące się produkcją ciągników, maszyn i autobusów elektrycznych. - Rozmawiamy z różnymi potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi którąkolwiek z nich - dodaje Nidzgorski. Spółka rozważa też sprzedaż całego biznesu produkcji ciągników, jeśli pojawi się inwestor strategiczny.

Jeden z ekspertów, cytowany anonimowo przez "PB", uważa, że taka inwestycja może być atrakcyjna dla graczy z Dalekiego Wschodu, szukających furtki na europejskie rynki, albo dla kogoś z Wielkiej Brytanii, kto chce zabezpieczyć się przed twardym brexitem.

Restrukturyzacja w Ursusie. Nadzieja w autobusach

W Ursusie trwa restrukturyzacja. Firma planuje do 2023 r. dokonać pełnej spłaty zobowiązań, będących elementem planu restrukturyzacyjnego, o wartości około 140 mln zł.

Nidzgorski zapewnia, że restrukturyzacja nie wpłynęła na bieżącą działalność spółki. Pracujemy nad przebudową portfolio w kierunku poprawy jego zyskowności - zmniejszamy liczbę produktów, koncentrując się na ciągnikach, na które jest największy popyt, czyli tych o średniej i dużej mocy. Do tego modernizujemy sieć sprzedaży - zmieniamy politykę względem liderów, żeby poprawić marżowość i liczymy, że krajowy rynek ciągników w końcu ruszy z miejsca po kilku latach przestoju - mówi w rozmowie z "PB".

Jak zauważa dziennik, najjaśniej obecnie wygląda sytuacja dywizji autobusów Ursusa, w tym elektrycznych.

- Dynamiczny rozwój spółki autobusowej pozwoliłby na uzdrowienie kondycji całej grupy Ursus i za chwilę pod względem przychodów autobusy mogłyby przeważać nad ciągnikami - twierdzi Nidzgorski.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.