TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus walczy w przetargach na dostawę łącznie 110 autobusów
RZECZPOSPOLITA - Opublikowano: 07.04.2017 14:09:35 1 komentarz

Jak informuje Rzeczpospolita - Monika Kośko, wiceprezes Ursusa, była gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie "Prostu z Parkietu". Rozmawiano m.in. o autobusach:

Weszliście również w segment transportu miejskiego stając do kolejnych przetargów na dostawę elektrycznych autobusów. Jakie macie plany związane z rozwojem tego segmentu?

Zrealizowaliśmy już jeden kontrakt dla Torunia. W trakcie realizacji jest kontrakt dla warszawy. Obecnie ubiegamy się lub oczekujemy na rozstrzygnięcie ofert w dziesięciu kolejnych przetargach na dostawę miejskich autobusów elektrycznych o łącznej liczbie 110 autobusów. Liczymy, że większość z tego przypadnie Ursusowi w udziale.

Czy w związku z tym przewidujecie jakieś inwestycję w rozbudowę mocy produkcyjnych w tym segmencie?

Mamy wystarczające moce, by sprostać zamówieniom, o które zabiegamy. Obecnie nasza fabryka w Lublinie ma potencjał, by wyprodukować rocznie 120-150 autobusów w skali roku. Oczywiście cały czas inwestujemy w park maszynowy i poprawę efektywności. Łącznie w tym roku na inwestycje planujemy przeznaczyć 22 mln zł.

Nie publikujecie oficjalnych prognoz finansowych. Czy oczekiwania zarządu przewidują poprawę tegorocznych wyników?

W 2016 roku zanotowaliśmy słabsze wyniki ze sprzedaży eksportowej z uwagi na przesuniecie realizacji kontraktu w Tanzanii o wartości 55 mln dol. Będzie miał za to pozytywny wpływ tegoroczne rezultaty . W tym roku spodziewamy się części przychodów z kontraktu zambijskiego. Liczymy też na podtrzymanie pozytywnej dynamiki przychodów na krajowym rynku. W takim układzie można zakładać, że ten rok przyniesie wyraźną poprawę.

Czy macie w planach wypłatę dywidendy?

W tym roku skupiamy się na inwestycjach i dalszym rozwoju , dlatego cały zysk zostanie w spółce. Być może rozważymy jej wypłatę przyszłym roku.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
Ursus
  • wert – 11.04.2017

    Co za bełkot... Maslo maślane

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.