TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Białystoku łatwiej teraz doładujesz bilet w sieci
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.06.2020 09:30:42
W Białystoku łatwiej doładujesz bilet w sieci; fot. BKM

Pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej mogą już korzystać z nowego portalu zakupu biletów.

Pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej mogą już korzystać z nowego portalu zakupu biletów.

-"Można w nim m.in. doładować e-portmonetkę. Portal zastąpił dotychczasowy serwis zakupu biletów przez internet - poinformowały władze miasta. - W czasie epidemii szczególnie zachęcamy do płacenia za bilety sposobem elektronicznym: e-portmonetką w kasowniku lub biletomacie, kartami bankowymi w biletomacie. Płatności elektroniczne ograniczają ryzyko przenoszenia koronawirusa. Przypominamy, że sprzedaż biletów u kierowców jest wciąż wstrzymana" - podały w komunikacie władze miasta.

Jak to robić?

Nowy portal pasażera BKM znajduje się na stronie www.ekarta.bialystok.pl. Żeby móc z niego korzystać trzeba dokonać prostej rejestracji poprzez podanie adresu e-mail i hasła, a następnie przypisać do konta kartę miejską i płatniczą (opcjonalne).

Po zarejestrowaniu się w systemie można korzystać z wielu opcji. Serwis umożliwia zakup biletów okresowych, ale także doładowania e-portmonetki na białostockiej karcie miejskiej (odbiór na kartę możliwy jest w biletomacie w ciągu 5 minut od zaksięgowania płatności). Możliwe jest przypisanie do konta więcej niż jednej karty każdego typu (np. w przypadku kart miejskich do jednego konta można przypisać karty poszczególnych członków rodziny bez potrzeby zakładania oddzielnych kont). Serwis daje możliwość podglądu historii transakcji zrealizowanych kartą miejską i płatniczą. Można sprawdzić transakcje wykonane za pomocą portalu, w kasownikach i biletomatach mobilnych.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia w białostockich autobusach funkcjonują biletomaty mobilne. Można w nich kupić wszystkie rodzaje biletów, za które można zapłacić kartą miejską, bankową płatniczą lub metodą BLIK. Biletomaty nie drukują biletów, jedynie potwierdzenie na życzenie, a podczas kontroli, pasażer przykłada kartę miejską lub płatniczą do czytnika kontrolerskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
karta
Białystok