TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza bezpłatna komunikacja
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 17.01.2019 14:07:32
W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza bezpłatne przejazdy komunikacją

Samorząd województwa wprowadził w sobotę w godz. 10-18 bezpłatne przejazdy na terenie Gdańska pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W przypadku dużej frekwencji pociągi mają kursować częściej.

Samorząd województwa wprowadził w sobotę w godz. 10-18 bezpłatne przejazdy na terenie Gdańska pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W przypadku dużej frekwencji pociągi mają kursować częściej.

O wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji na trasach SKM i PKM w sobotę, w dniu pogrzebu zmarłego tragicznie prezydenta Pawła Adamowicza poinformowała w czwartek Emilia Stawikowska z biura prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wyjaśniła, że z bezpłatnych przejazdów korzystać będzie można na terenie Gdańska (między stacjami Gdańsk Osowa, Gdańsk Lipce i Gdańsk Żabianka) w godz. 10-18. Dodała, że Szybka Kolej Miejska zapewnia, iż w przypadku dużej frekwencji pociągi będą kursować częściej.

Z kolei Jędrzej Sieliwończyk z Referatu Prasowego gdańskiego magistratu przypomniał w czwartek, że w piątek i sobotę (przez obie pełne doby) darmowa będzie także gdańska komunikacja miejska. Dodał, że aby zapewnić gdańszczanom lepszy dojazd na uroczystości pogrzebowe, część tramwajów i autobusów w sobotę będzie jeździć częściej.

Zarówno w piątek, jak i w sobotę nie będą funkcjonować autobusy linii 100, a trasa linii 130 w godzinach popołudniowych w piątek, w czasie formowania się i przejścia konduktu pogrzebowego z ECS do Bazyliki Mariackiej, zostanie skrócona do Dworca Głównego. Autobusy tej linii nie będą kursować na odcinku Dworzec Główny-Wałowa.

W piątek wszystkie pozostałe linie autobusowe i tramwajowe funkcjonować mają według stałych powszednich rozkładów jazdy, a w sobotę - według stałych sobotnich rozkładów jazdy.

W godzinach 8-18 w sobotę zwiększona zostanie częstotliwość funkcjonowania linii tramwajowych 8, 9, 12 i autobusowych 154, 167 i 210. Uruchomiona zostanie linia tramwajowa 7.

W przypadku dużej frekwencji zostaną uruchomione dodatkowe kursy na innych liniach tramwajowych i autobusowych – zaznaczył Sieliwończyk.

Dodał, że w piątek w godzinach popołudniowych oraz w sobotę ZKM Gdynia uruchomi własną linię autobusową 101 na trasie z dworca kolejowego Gdynia przez Oliwę, Wrzeszcz do Śródmieścia SKM w Gdańsku. Linia również będzie bezpłatna.

Wszelkie informacje odnośnie uroczystości pogrzebowych i zmian organizacji ruchu oraz komunikacji dostępne na www.gdansk.pl.

Samorząd apeluje, by nie odkładać dojazdu na uroczystości pogrzebowe na ostatnią chwilę, ale zaplanować podróż nawet na godziny poranne. "Spodziewany jest bardzo duży ruch drogowy na obszarze całego miasta, w szczególności Śródmieścia" – podał Sieliwończyk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.