TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Krakowie pojedziesz komunikacją na parkingowym bilecie
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.10.2019 09:30:43
W Krakowie pojedziesz komunikacją na parkingowym bilecie; fot. UM Kraków

Radni zadecydowali: bilety z parkingów park&ride w gminach ościennych będą honorowane w krakowskiej komunikacji miejskiej.

Bilety z parkingów park&ride funkcjonujących w gminach sąsiadujących z Krakowem będą uprawniały kierowców do bezpłatnych przejazdów komunikacją aglomeracyjną i miejską – zdecydowali 23 października radni.

Zainteresowane gminy będą musiały podpisać porozumienie dotyczące szczegółowych zasady dotyczących honorowania biletów.

Kierowca, który zostawi swój samochód w węźle przesiadkowym z parkingiem park&ride, a dalej będzie podróżował do Krakowa i poruszał się po mieście autobusem lub tramwajem, nie zapłaci za podróż. Wystarczy, że będzie miał bilet parkingowy ważny w danej dobie. Należność wobec Krakowa – w wysokości 10 zł za przejazdy 1 osoby - będzie wnoszona przez gminy lub operatorów obsługujących obiekty "park and ride".

"System, który działa już w Krakowie, rozszerzamy teraz na gminy ościenne. Mamy nadzieję, że dzięki temu mniej samochodów będzie wjeżdżać codziennie do miasta" – mówił PAP dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie Łukasz Franek.

Jak podkreślono w uzasadnieniu uchwały, w interesie Krakowa i gmin sąsiadujących jest, aby zachęcać użytkowników samochodów do zmiany zachowań i częstszego wyboru transportu zbiorowego. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 36 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Nowa regulacja powinna wejść w życie w połowie listopada (14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego).(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
bilet
Kraków
ZTP Kraków