TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Krakowie powstaje Zarząd Transportu Publicznego
ZIKIT TransInfo.pl - Opublikowano: 02.11.2018 16:14:19
W Krakowi powstaje Zarząd Transportu Publicznego

Decyzją Rady Miasta Krakowa na wniosek Prezydenta Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu został podzielony na trzy nowe jednostki Zarząd Transportu Publicznego, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wydział Inżynierii Ruchu.

Decyzją Rady Miasta Krakowa na wniosek Prezydenta Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu został podzielony na trzy nowe jednostki Zarząd Transportu Publicznego, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wydział Inżynierii Ruchu.

Przez najbliższe dwa miesiące urzędnicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa będą dalej załatwiali wszystkie sprawy, które do tej pory mieszkańcy kierowali do ZIKiT. Dopiero po nowym roku dotychczasowe kompetencje ZIKiT w kontaktach z mieszkańcami zostaną podzielone między nowe jednostki. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu powstał w 2008 roku. Zajmował się budową i utrzymaniem dróg, chodników, torowisk, organizacją transportu oraz przez pierwsze lata także zielenią. Po reorganizacji ZIKiT przekształci się w Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Zarząd Transportu Publicznego oraz Wydział Inżynierii Ruchu. Część kompetencji przejdzie do istniejących już Zarządu Inwestycji Miejskich oraz Zarządu Zieleni Miejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
Kraków
  • Kamil Baczewski – 02.11.2018

    Kiedyś już było ZTP (2006). A tak nawiasem - rozkłady winny być na stronie ZIKiT a później ZTP, czyli organizatora komunikacji, a nie na stronie MPK, które jest tylko przewoźnikiem. W Warszawie czy w Szczecinie rozkłady są na stronach organizatorów, a nie przewoźników!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.