TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Łapach powstanie centrum przesiadkowe, umowa podpisana
WROTA PODLASIA TransInfo.pl - Opublikowano: 12.01.2018 14:51:07 1 komentarz
W Łapach powstanie centrum przesiadkowe, umowa podpisana

W piątek, 12 stycznia br. podpisano umowę na wykonanie centrum przesiadkowego w Łapach.

W piątek, 12 stycznia br. podpisano umowę na wykonanie centrum przesiadkowego w Łapach.

W spotkaniu wzięli udział Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Burmistrz Łap Urszula Jabłońska i przedstawiciel wykonawcy – prezes firmy I.N.S. Sp. Z o. o Szczepan Topczewski. Wartość całej inwestycji to 7,5 mln zł., z czego blisko 6 mln zł. zostanie pokryte z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Centrum powstanie na terenie byłego dworca PKP i PKS. Zostaną wybudowane m.in. drogi dojazdowe, chodniki, place manewrowe dla autobusów, parkingi dla aut osobowych, wiaty przystankowe i miejsca postojowe dla rowerów, a także tereny zielone i place zabaw dla dzieci.

Będzie to intermodalny pasażerski terminal przesiadkowy transportu zbiorowego. Zaoferuje miejsca postojowe dla samochodów osobowych i rowerów, korzystających z terminala w konwencji bike&ride (na 48 miejsc) i park&ride (na 78 miejsc).

- Cieszę się, że możemy tę inwestycję dofinansować w ramach środków z regionalnego programu operacyjnego – podkreślał marszałek Jerzy Leszczyński – Ułatwi to mieszkańcom korzystanie z transportu zbiorowego – przede wszystkim z kolei. Centrum Łap będzie uporządkowane i estetyczne, a to również wpływa na jakość życia mieszkańców.

Marszałek przypomniał, o trwających pracach na trasie Białystok- Łapy.

- Województwo podlaskie buduje drogę do Łap. Pierwszy odcinek: Białystok – Markowszczyzna ma zostać ukończony w tym roku, a drugi Markowszczyzna –Łapy w 2019. Dwupasmowa, bezpieczna droga z całą pewnością wpłynie na bezpieczeństwo podróżujących, ale też da impuls rozwojowy całej gminie.

Celem inwestycji jest zwiększenie mobilności mieszkańców Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego oraz rozwój niskoemisyjnego publicznego transportu zbiorowego i rowerowego na terenie BOF.

Projekt pochodzi z listy projektów pozakonkursowych RPOWP 2014-2020, zgłoszonych przez Białostocki Obszar Funkcjonalny. Jego wartość to 7,5 mln zł, zaś dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wyniesie 5,9 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łapy
dworzec
centrum przesiadkowe
  • Werter – 14.01.2018

    Bardzo dobra wiadomość. Szkoda, że przebudowa nie obejmuje dworca kolejowego - ten projekt jeszcze poczeka. Kwestia - jak długo...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.