TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Łapach powstanie centrum przesiadkowe, umowa podpisana
WROTA PODLASIA TransInfo.pl - Opublikowano: 12.01.2018 14:51:07 1 komentarz
W Łapach powstanie centrum przesiadkowe, umowa podpisana

W piątek, 12 stycznia br. podpisano umowę na wykonanie centrum przesiadkowego w Łapach.

W piątek, 12 stycznia br. podpisano umowę na wykonanie centrum przesiadkowego w Łapach.

W spotkaniu wzięli udział Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Burmistrz Łap Urszula Jabłońska i przedstawiciel wykonawcy – prezes firmy I.N.S. Sp. Z o. o Szczepan Topczewski. Wartość całej inwestycji to 7,5 mln zł., z czego blisko 6 mln zł. zostanie pokryte z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Centrum powstanie na terenie byłego dworca PKP i PKS. Zostaną wybudowane m.in. drogi dojazdowe, chodniki, place manewrowe dla autobusów, parkingi dla aut osobowych, wiaty przystankowe i miejsca postojowe dla rowerów, a także tereny zielone i place zabaw dla dzieci.

Będzie to intermodalny pasażerski terminal przesiadkowy transportu zbiorowego. Zaoferuje miejsca postojowe dla samochodów osobowych i rowerów, korzystających z terminala w konwencji bike&ride (na 48 miejsc) i park&ride (na 78 miejsc).

- Cieszę się, że możemy tę inwestycję dofinansować w ramach środków z regionalnego programu operacyjnego – podkreślał marszałek Jerzy Leszczyński – Ułatwi to mieszkańcom korzystanie z transportu zbiorowego – przede wszystkim z kolei. Centrum Łap będzie uporządkowane i estetyczne, a to również wpływa na jakość życia mieszkańców.

Marszałek przypomniał, o trwających pracach na trasie Białystok- Łapy.

- Województwo podlaskie buduje drogę do Łap. Pierwszy odcinek: Białystok – Markowszczyzna ma zostać ukończony w tym roku, a drugi Markowszczyzna –Łapy w 2019. Dwupasmowa, bezpieczna droga z całą pewnością wpłynie na bezpieczeństwo podróżujących, ale też da impuls rozwojowy całej gminie.

Celem inwestycji jest zwiększenie mobilności mieszkańców Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego oraz rozwój niskoemisyjnego publicznego transportu zbiorowego i rowerowego na terenie BOF.

Projekt pochodzi z listy projektów pozakonkursowych RPOWP 2014-2020, zgłoszonych przez Białostocki Obszar Funkcjonalny. Jego wartość to 7,5 mln zł, zaś dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wyniesie 5,9 mln zł.Sprawdź też:
Łapy
dworzec
centrum przesiadkowe
  • Werter – 14.01.2018

    Bardzo dobra wiadomość. Szkoda, że przebudowa nie obejmuje dworca kolejowego - ten projekt jeszcze poczeka. Kwestia - jak długo...

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.