TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W marcu 2020 r. białostockie autobusy zostaną wyposażone w biletomaty
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 11.07.2019 12:25:25
W marcu 2020 r. białostockie autobusy zostaną wyposażone w biletomaty

255 biletomatów w miejskich autobusach w Białymstoku ma się pojawić w marcu przyszłego roku - zakłada podpisana 11 lipca umowa z firmą, która wygrała przetarg na dostawę i obsługę biletomatów. Jej wartość to blisko 23 mln zł.

255 biletomatów w miejskich autobusach w Białymstoku ma się pojawić w marcu przyszłego roku - zakłada podpisana 11 lipca umowa z firmą, która wygrała przetarg na dostawę i obsługę biletomatów. Jej wartość to blisko 23 mln zł.

Dostawa i obsługa realizowana jest w ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku", który otrzymał unijne dofinansowanie.

W czwartek prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i prezes firmy Pixel Leszek Cyrankowski podpisali umowę w sprawie dostawy i obsługi biletomatów. Całkowita wartość zamówienia wyniosła ponad 22,9 mln zł.

Marzec 2020 roku plus 8 lat serwisu

Jak mówił Truskolaski, firma od dnia podpisania umowy ma osiem miesięcy na dostawę i uruchomienie biletomatów, czyli do marca 2020 roku, a następnie przez osiem lat będzie obsługiwała system. Powiedział też, że dostawa biletomatów to koszt 12 mln zł, ale umowa opiewa na ponad 22 mln zł ze względu na ośmioletni okres ich obsługi.

Cyrankowski mówił, że firma ma doświadczenie w dostarczaniu takich urządzeń do autobusów w polskich miastach - w Opolu, Łodzi czy Starogardzie. Mówił, że te montowane w Białymstoku będą nowoczesne, będzie można płacić przy pomocy kart miejskich i kart bankomatowych, a dostępne będą wszystkie rodzaje biletów obowiązujących w białostockiej komunikacji. Pytany, czy będzie opcja płacenia monetami, powiedział, że nie, z tego względu, iż wiązało się to z dodatkowymi kosztami.

Bilet u kierowcy droższy niż w kiosku

W białostockiej komunikacji miejskiej bilety można kupić też u kierowcy, są droższe niż w kiosku. Truskolaski pytany, czy ta opcja zniknie po wprowadzeniu biletomatów, powiedział, że będzie to analizowane, ale - jak dodał - jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to taka możliwość zostanie.

Zakup biletomatów realizowany jest w ramach projektu z unijnego programu Polska Wschodnia na lata 2014-2020. Cały projekt wart jest ponad 161 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi blisko 105,5 mln zł. Zakłada on też m.in. zakup biletomatów stacjonarnych, a także kupno co najmniej 20 autobusów, przebudowę kilku ulic w mieście i utworzenie parkingu typu park and ride przy jednej z ulic.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
biletomat
Białystok
Pixel
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.