TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Poznaniu będzie więcej tablic SDIP i kamer
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.09.2019 16:30:39
W Poznaniu będzie więcej tablic SDIP i kamer; fot. ZTM Poznań

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu ogłosił przetarg na dostawę wraz z instalacją tablic informacji pasażerskiej i kamer.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu ogłosił przetarg na dostawę wraz z instalacją tablic informacji pasażerskiej i kamer oraz wykonanie projektu wraz z budową przyłącza światłowodowego. Tablice i kamery pojawią się w Poznaniu najpóźniej 10 grudnia.

Przedmiotem zamówienia jest:

  • - dostawa 19 tablic informacji pasażerskiej oraz 3 kamer na przystanki komunikacji publicznej na terenie miasta Poznania wraz z budową przyłączy energetycznych i światłowodowych oraz wykonanie projektów wykonawczych i dokumentacji powykonawczej dla dostarczonych kamer oraz 20 tablic informacji pasażerskiej (19 sztuk dostarczanych w ramach zamówienia i 1 sztuki będącej w posiadaniu zamawiającego),

  • - wykonanie projektu wraz z budową przyłącza światłowodowego oraz przecisku pod ulicą zabezpieczającego budowę przyłącza do budowy systemu parkingów Park & Ride w Poznaniu.

Lokalizacja tablic i kamer

Tablice z informacją pasażerską pojawią się na następujących przystankach: Krańcowa (2 sztuki), Łomżyńska, Ogrody, AWF (3 sztuki), Rondo Solidarności (3 sztuki), Os. Pod Lipami (3 sztuki), Os. Kosmonautów, Wrocławska (2 sztuki), Fredry (2 sztuki), Górczyn, Ogrody. Z kolei kamery zostaną zamontowane na przystankach: Krańcowa, Łomżyńska, Termalna.

Specyfikacja tablic SDIP

Na przystankach zostaną zamontowane tablice 4-wierszowe z dodatkowym wierszem na komunikaty (4+1) lub 8-wierszowe z dodatkowym wierszem na komunikaty (8+1) – w zależności od lokalizacji. Tablice będą posadowione na słupach wolnostojących, ocynkowanych. Zamawiający wymaga, aby tablice były kompatybilne z systemem ITS Poznań, a to znaczy, że mają one komunikować się z systemem MUNICOM (dostarczony w ramach projektu ITS Poznań) za pomocą tego samego protokołu komunikacyjnego co pozostałe tablice, dostarczone w ramach ITS Poznań (wymagana pełna zgodność i kompatybilność z interfejsem systemu MUNICOM).

Wyświetlacze tablic mają być wykonane w technologii LED w kolorze bursztynowym. Będą one wyposażone w czujnik natężenia światła zewnętrznego, który automatycznie dobiera jasność świecenia w zależności od występujących warunków oświetlenia i pory dnia. Wszystkie tablice powinny być wyposażone w moduł zapowiedzi głosowych informujący osoby niedowidzące i niewidome o numerze linii, kierunku oraz pozostałym czasie do przybycia pojazdu na przystanek podawanym zawsze w minutach, nawet gdy na tablicy wyświetlana jest rozkładowa godzina przyjazdu. Komunikaty powinny być wyzwalane po wciśnięciu przycisku zamieszczonego na słupie tablicy lub ewentualnie przy wykorzystaniu dedykowanego pilota. Tablice będą wyświetlać czas pozostały do odjazdu pojazdu z przystanku.

W przypadku braku możliwości poboru danych o bieżącym położeniu pojazdu na tablicy powinien być wyświetlany rozkładowy czas odjazdu pojazdu. Tablice muszą umożliwiać ponadto wyświetlanie dowolnie zdefiniowanych piktogramów, w tym m. in. oznaczeń kursów pojazdów niskopodłogowych lub pojazdów z obniżonym członem środkowym.

Warunki przetargu

Zamawiający ustalił termin otwarcia ofert na dzień 30 września. Do kryteriów oceny ofert należą: cena (60%) i termin realizacji (40%).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
SDIP
monitoring
ZTM Poznań
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.