TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Warszawie taniej od 1 czerwca
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.05.2017 19:05:31
W Warszawie taniej od 1 czerwca

Od 1 czerwca pasażerowie zapłacą mniej za bilety długookresowe ważne na obie strefy.

Od 1 czerwca pasażerowie zapłacą mniej za bilety długookresowe ważne na obie strefy. Dzięki obniżce cen, osoby kupujące bilety na 1 i 2 strefę oszczędzą w przypadku biletu 30-dniowego 30 zł miesięcznie, a 90-dniowego – 76 zł.

W nowej taryfie, która zacznie obowiązywać od 1 czerwca, nie wzrośnie cena ani jednego biletu - wręcz przeciwnie - część z nich potanieje. Obniżone zostaną ceny biletów długookresowych ważnych na obie strefy. Bilet 30-dniowy na 1 i 2 strefę kosztuje teraz 210 zł. Po obniżce będzie kosztował 180 zł, czyli w portfelu pasażera zostanie 30 zł miesięcznie. Jeszcze więcej zyskają użytkownicy biletów 90-dniowych, za które obecnie trzeba zapłacić 536 zł. Po obniżce będą kosztowały 460 zł. Pasażerowie zaoszczędzą więc 76 zł.

Ceny biletów obowiązujących tylko w pierwszej lub tylko w drugiej strefie nie zmienią się.

Oferta ta jest zachętą dla wszystkich mieszkańców gmin sąsiadujących z Warszawą, aby swoje samochody zamienili na komunikacją miejską. To właśnie autobusem jadącym po buspasie lub pociągiem można najszybciej, bez korków dotrzeć do Warszawy.

Kolejne udogodnienie zostanie wprowadzone od początku roku szkolnego. Od 1 września 2017 roku uczniowie warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniowie mieszkający w Warszawie i uczący się w innych, nie stołecznych szkołach podstawowych i gimnazjach, będą podróżować bezpłatnie. Mamy nadzieję, że rodzice odwożący dotychczas swoje dzieci do szkoły samochodami przesiądą się do komunikacji miejskiej, dzięki czemu oszczędzą czas i pieniądze.

Więcej pieniędzy w portfelach warszawiaków to nie jedyny zysk. Niemniej ważne są pozytywne skutki dla naszej stolicy. Mniej samochodów na ulicach to mniejsze korki w Warszawie, a co za tym idzie mniej szkodliwych substancji w powietrzu, którym wszyscy oddychamy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
ZTM Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.