TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wandale grasują na toruńskich przystankach
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.03.2018 16:23:40
Wandale grasują na toruńskich przystankach (foto: UMT)

W ostatnim czasie wzrosła liczba dewastacji przystanków komunikacji miejskiej. W ciągu dwóch początkowych miesięcy tego roku wybito około 18 szyb.

W ostatnim czasie wzrosła liczba dewastacji przystanków komunikacji miejskiej. W ciągu dwóch początkowych miesięcy tego roku wybito około 18 szyb.

Wandale nie oszczędzają także ławek i wyposażenia wiat. W ujęciu chuliganów pomagają monitoring miejski i czujność pasażerów. Służby drogowe na bieżąco sprawdzają stan przystanków.

Trudno w to uwierzyć. Wiaty, które z założenia mają chronić i osłaniać przed wiatrem i opadami, są niszczone. Są miejsca, w których szyby są wybijane kilkakrotnie w ciągu roku. Przykładem może być wiata tramwajowa na Bydgoskim Przedmieściu. Do takich miejsc należą również przystanki: Warneńczyka/Gogi, na ul. Zdrojowej (kierunek miasto) i na ul. Skłodowskiej-Curie (Elana B).

Ponadto łupem chuliganów i złodziei pada także wyposażenie wiat. Najczęściej znikają świetlówki, wyłączniki i oprawy lamp. Z przystanków kradzione są też gabloty informacyjne, elementy aluminiowe wiat, uszczelki i listwy mocujące.

Szyby i wyposażenie są na bieżąco uzupełniane. Koszt wstawienia nowej szyby to około 680 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
przystanek
wiata
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.