TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wandale grasują na toruńskich przystankach
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.03.2018 16:23:40
Wandale grasują na toruńskich przystankach (foto: UMT)

W ostatnim czasie wzrosła liczba dewastacji przystanków komunikacji miejskiej. W ciągu dwóch początkowych miesięcy tego roku wybito około 18 szyb.

W ostatnim czasie wzrosła liczba dewastacji przystanków komunikacji miejskiej. W ciągu dwóch początkowych miesięcy tego roku wybito około 18 szyb.

Wandale nie oszczędzają także ławek i wyposażenia wiat. W ujęciu chuliganów pomagają monitoring miejski i czujność pasażerów. Służby drogowe na bieżąco sprawdzają stan przystanków.

Trudno w to uwierzyć. Wiaty, które z założenia mają chronić i osłaniać przed wiatrem i opadami, są niszczone. Są miejsca, w których szyby są wybijane kilkakrotnie w ciągu roku. Przykładem może być wiata tramwajowa na Bydgoskim Przedmieściu. Do takich miejsc należą również przystanki: Warneńczyka/Gogi, na ul. Zdrojowej (kierunek miasto) i na ul. Skłodowskiej-Curie (Elana B).

Ponadto łupem chuliganów i złodziei pada także wyposażenie wiat. Najczęściej znikają świetlówki, wyłączniki i oprawy lamp. Z przystanków kradzione są też gabloty informacyjne, elementy aluminiowe wiat, uszczelki i listwy mocujące.

Szyby i wyposażenie są na bieżąco uzupełniane. Koszt wstawienia nowej szyby to około 680 zł.Sprawdź też:
Toruń
przystanek
wiata

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.