TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa i ponad trzy tysiące biletomatów
TransInfo.pl - Opublikowano: 20.05.2020 09:30:16
Warszawa i ponad trzy tysiące biletomatów fot. WTP

W ostatnich tygodniach w Warszawie stanęło kilkanaście nowych automatów biletowych.

W ostatnich tygodniach w Warszawie stanęło kilkanaście nowych automatów biletowych. Zarówno od Mennicy Polska, jak i Mera Operator.

Dziś bilety Warszawskiego Transportu Publicznego można kupić w ponad 3 tysiącach automatów – stacjonarnych i w pojazdach.

Nowa linia - nowe biletomaty

Najwięcej nowych biletomatów pojawiło się w metrze – na nowych stacjach drugiej linii otwartych 4 kwietnia, czyli Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Jest ich 24, po osiem na każdej stacji. Kolejne stanęły na przystanku Bokserska, Domaniewska 02, Uniwersytet 01; na ulicy Batalionów Chłopskich; przy skrzyżowaniu ulicy Wólczyńskiej i T. Nocznickiego, Cegielnianej i Techników a także w Lesznie, na ulicy Sochaczewskiej przy przystanku Gmina Leszno. Wkrótce nowe automaty biletowe staną na pętli autobusowej Ursus-Niedźwiadek oraz w Dziekanowie Leśnym.

W biletomatach można kupić wszystkie rodzaje biletów czasowych oraz krótko- i długookresowych. Możliwa jest płatność kartą i gotówką. W urządzeniach można także przedłużyć ważność e-hologramu Karty Warszawiaka. W zeszłym roku w urządzeniach pasażerowie WTP kupili ponad 45 milionów biletów różnych rodzajów, czyli ponad połowę biletów sprzedanych w całym 2019 roku.

Automaty biletowe zostały uruchomione przez firmę Mennica Polską S.A. oraz Mera Operator w ramach umów zawartych z Zarządem Transportu Miejskiego w systemie otwartym. Każdy podmiot, który spełni jednakowe dla wszystkich warunki może przystąpić do współpracy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
biletomat
Mennica
Mera
Warszawa