TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa ogranicza liczbę Punktów Obsługi Pasażerów
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 14.03.2020 10:00:00
Warszawa ogranicza liczbę Punktów Obsługi Pasażerów

Od soboty nieczynna będzie połowa Punktów Obsługi Pasażerów WTP.

Od soboty do odwołania 11 z 22 Punktów Obsługi Pasażerów WTP będzie nieczynnych. Zostaną także zmienione godziny otwarcia części pracujących punktów - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Jak podał ZTM najbliższa sobota będzie pierwszym dniem obowiązywania nowych, tymczasowych zasad funkcjonowania Punktów Obsługi Pasażerów. "Czynnych będzie 11 punktów – przy ul. Żelaznej 61, na stacjach M1: Służew, Politechnika, Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona, Młociny, na stacji M2 Dworzec Wileński oraz w centrum handlowym Blue City. Zmienią się godziny otwarcia niektórych POP-ów" - przekazał ZTM w komunikacie.

Nieczynne do odwołania będą też Punkty Obsługi Pasażerów – na Lotnisku Chopina, na dworcach: Centralnym, Wschodnim i Zachodnim, na stacjach M1: Imielin i Marymont oraz na stacjach M2: Trocka, Stadion Narodowy, Nowy Świat-Uniwersytet, Świętokrzyska i Rondo ONZ.

Bilety wciąż będzie można kupić w biletomatach rozlokowanych na terenie stolicy.

Jak w ferie

Pasażerów czekają też zmiany w komunikacji. W stolicy od poniedziałku zawieszone zostaną tzw. autobusy szkolne i podjazdy niektórych linii do szkół. Jest to spowodowane zamknięciem placówek edukacyjnych wz. z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Zmiany w komunikacji miejskiej maja być podobne do tych, które wprowadzane są podczas zimowej przerwy w funkcjonowaniu szkół. Zawieszone mają być kursy, które są wykonywane w dni nauki szkolnej przez autobusy niektórych linii. Z kolei 304, 323, 332, 379, a 114 nie będą miały dodatkowych kursów na trasie Metro Młociny – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Od niedzieli zmienią się także rozkłady pociągów SKM linii S1, S2, S3, S9 i S30. Wybrane składy będą miały nieznacznie, o kilka minut, zmienione godziny odjazdów. Trwają również prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Z tego powodu zmienią się też rozkłady jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Szczegóły sprawdzić można pod adresem: www.ztm.waw.pl.  (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
pasażer
rozkład
Warszawa