TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa wysoko w rankingach EMTA
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 22.07.2019 12:55:41
Warszawa wysoko w rankingach EMTA

Związek Europejskich Metropolitalnych Zarządów Transportu opublikował na swojej stronie coroczny Barometr – tym razem na podstawie danych z 2017 roku. Warszawa wypada w tym zestawieniu bardzo dobrze.

Związek Europejskich Metropolitalnych Zarządów Transportu opublikował na swojej stronie coroczny Barometr – tym razem na podstawie danych z 2017 roku. Warszawa wypada w tym zestawieniu bardzo dobrze.

Każdego roku EMTA, jedna z najważniejszych organizacji zrzeszających organizatorów transportu zbiorowego, publikuje Barometr, który przedstawia poziom popularności komunikacji miejskiej w poszczególnych miastach-członkach oraz zmiany, jakie zachodzą w sposobie korzystania z niej.

Na tym tle Warszawski Transport Publiczny wypada bardzo dobrze. Stolica Polski zdecydowanie wygrywa, jeśli chodzi o procent podróży odbywanych komunikacją miejską – w 2017 roku było ich aż 47 proc. Następny w kolejności Sztokholm mógł się pochwalić "ledwie" 40 proc. udziałem transportu publicznego. Również, jeśli weźmiemy pod uwagę cały obszar, do którego dociera WTP, to aglomeracja warszawska jest na czele z 40 proc. podróży odbywanych komunikacją miejską. O drugie miejsce w 2017 roku toczyła się zacięta walka: Budapeszt, Londyn i Sztokholm miały 37-proc. udział.

Z Barometru widać, że Warszawa jest jednym z liderów, jeśli chodzi o komunikację tramwajową. Każdy z obszaru, do którego dociera WTP, przejechał tym środkiem transportu w 2017 roku statystycznie 10 kilometrów. Pod tym względem wyprzedzają nas tylko Praga i Budapeszt. Ciekawe jest także zestawienie zapotrzebowania na usługi transportowe. Z Barometru wynika, że średnio w 2017 roku każdy mieszkaniec obszaru, do którego dociera WTP korzystał ze środków transportu 439 razy. To trzeci wynik. Pod tym względem Warszawę wyprzedzają Budapeszt oraz Londyn.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszwa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.