TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawska akcja: biletomat w każdym tramwaju
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.03.2019 09:00:20
Warszawska akcja: biletomat w każdym tramwaju

Dzięki temu w każdym tramwaju będzie można kupić bilet.

Spółka Tramwaje Warszawskie zamontowała pierwsze nowe biletomaty. Nowe urządzenia są już w dziewięciu tramwajach, a kolejnych kilkadziesiąt urządzeń TW zamontują jeszcze w marcu. Montaż następnych kilkuset, którym spółka zajmuje się głównie w nocy, rozplanowano na kolejne miesiące aż do września. Dzięki temu w każdym tramwaju będzie można kupić bilet.

Tramwaje Warszawskie zamontowały pierwsze nowe biletomaty w swoich pojazdach. Urządzenia są już w dziewięciu tramwajach, a kolejnych kilkadziesiąt pojawi się jeszcze w marcu. Montaż następnych kilkuset, który zostanie wykonany głównie w nocy, Tramwaje Warszawskie zaplanowały na kolejne miesiące, aż do września.

To realizacja umowy z Mennicą Polską na leasing 583 nowoczesnych biletomatów, podpisanej w listopadzie 2018 roku. Zamówienie może zostać powiększone o kolejne 178 urządzeń, które trafią do nowo zakupionych tramwajów. Wartość kontraktu, który obejmuje również kilkuletnią obsługę serwisową, to prawie 21 mln zł netto, z czego leasing wszystkich biletomatów (761 sztuk) to prawie 11 mln zł.

Bezgotówkowe ułatwienie

Innowacyjne biletomaty to duże ułatwienie dla pasażerów zainteresowanych zakupem biletu bezpośrednio w tramwaju. Coraz częściej preferujemy bowiem transakcje bezgotówkowe. Potwierdzają to liczne analizy, ale przede wszystkim codzienne obserwacje w środkach transportu publicznego. Poszukiwanie w portfelu czy kieszeni "drobnych" bywa dla wielu osób stresujące, szczególnie w przypadku kontroli. W nowych automatach zapłacimy kartą i smartfonem obsługującym technologię HCE/NFC, co istotnie ułatwi proces zakupu. Po pierwszych dziewięciu zainstalowanych, kolejne kilkadziesiąt zostanie zamontowanych jeszcze do końca marca, a pozostałe najpóźniej w drugiej połowie tego roku.

Tramwaje Warszawskie podpisały z Mennicą Polską umowę na leasing co najmniej 583 nowoczesnych biletomatów w listopadzie ubiegłego roku. Zamówienie może finalnie zwiększyć się o kolejne 178 urządzeń, które trafiłyby do nowo zakupionych tramwajów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
biletomat
Warszawa
ZTM Warszawa
Mennica
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.