TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wesprzyj turystykę ZmienTerminNieOdwoluj
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.03.2020 11:30:10
Wesprzyj turystykę ZmienTerminNieOdwoluj

Przyłączamy się akcji pomocowej pod hasłem ZmienTerminNieOdwoluj. To inicjatywa branży turystycznej, dla której obecna sytuacja jest szczególnie dotkliwa.

Przyłączamy się akcji pomocowej pod hasłem #ZmienTerminNieOdwoluj. To inicjatywa branży turystycznej, dla której obecna sytuacja jest szczególnie dotkliwa.

Koronawirus kiedyś przeminie, a wraz z tym nastąpi powrót do codzienności. Żeby jednak dla wszystkich mogła ona wyglądać tak, jak wcześniej, potrzebne jest wsparcie każdego z osobna.

Dlatego ruszyła kolejna akcja pomocowa pod hasłem #ZmienTerminNieOdwoluj. To inicjatywa branży turystycznej, dla której obecna sytuacja jest szczególnie dotkliwa. Można pomóc w bardzo prosty sposób – wystarczy przełożyć dokonaną wcześniej rezerwację na inny termin.

Cała Polska

Akcję #ZmienTerminNieOdwoluj zapoczątkowali właściciele lokalnych biznesów związanych z turystyką w całej Polsce. Jej idea jest prosta.

Jeżeli ktoś zarezerwował w ostatnim czasie wycieczkę, pobyt w hotelu czy stolik w restauracji, nie musi z tego rezygnować. Wystarczy skontaktować się z miejscem, w którym dokonywało się rezerwacji i poprosić o zmianę terminu.

To tak niewiele, a może bardzo dużo.

Akcję #ZmienTerminNieOdwoluj wspierają także: Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Rozwoju.

POT wspiera akcję

Polska Organizacja Turystyczna wspiera akcję "Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę! – poinformowała w poniedziałek w komunikacie organizacja.

POT zauważyła, że branża turystyczna jest "bez wątpienia" jedną z tych, która jako pierwsza ucierpiała z powodu rozszerzania się pandemii koronawirusa (SARS-Cov-2).

"Jeżeli dokonali Państwo w ostatnim czasie rezerwacji podróży, pobytu czy stolika w restauracji, to nie odwołujcie ich proszę. Jeżeli nie możesz teraz wyjechać, to skontaktujcie się proszę z podmiotem, u którego dokonywaliście rezerwacji i poproś o zmianę terminu" – powiedział cytowany w komunikacie wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Jak dodał, dzięki temu "będziecie mogli Państwo być pewni, że nie stracicie swoich pieniędzy, a branża turystyczna dostanie konkretne zapewnienie, że klienci wrócą do niej po zakończeniu kryzysu".

Z informacji POT wynika, że do akcji włączyło się już wiele podmiotów, w tym m.in. największy polski tour operator Itaka, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Harmony Polish Hotels, Krakowska Izba Turystyki, Forum Branży Eventowej FBE, Nocowanie.pl, PKS Polonus czy Polski Holding Hotelowy.

Według szefa Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorgha Mariana Cristescu'ego to wyjątkowa koncepcja, która stwarza możliwość zarówno dla turystów, którzy zyskują pewność, że nie stracą zainwestowanych pieniędzy, a branży turystycznej pomoże to utrzymać płynność finansową po zakończeniu kryzysu.

Organizacja poinformowała, że akcja jest promowana także za granicą. W jej promocję włączyły się wszystkie zagraniczne ośrodki POT działają one bowiem na rynkach, z których przyjeżdża większość turystów zagranicznych odwiedzających Polskę. "Za granicą w mediach społecznościowych będzie używany hashtag #PolandDontCancelPostpone" – czytamy w komunikacie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
akcja
turystyka