TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wiata pokaże ci, gdzie jest tramwaj i autobus. W Krakowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.02.2020 18:00:50
Wiata pokaże, gdzie jest tramwaj i autobus. W Krakowie; fot. AMS

Firma AMS uruchomiła innowacyjną technologię Digital Citylight, dzieki której można obserwować pojazdy komunikacji miejskiej, które kursują do i z danego przystanku. Na razie w tylko w Krakowie

Mieszkańcy Krakowa na multimedialnych ekranach w wiatach przystankowych mogą już śledzić w czasie rzeczywistym położenie autobusów i tramwajów.

Na ekranach Digital Citylight AMS można obserwować pojazdy komunikacji miejskiej, które kursują do i z danego przystanku.

Innowacja na przystankach

Informacje, które do tej pory były dostępne tylko w dedykowanych aplikacjach, firma AMS przeniosła na ekrany nośników zamontowanych na przystankach. Teraz każdy pasażer może zobaczyć aktualne położenie autobusów i tramwajów znajdujących się w pobliżu przystanku i sprawdzić, kiedy dojadą na miejsce. Przypomina to mapę kontroli ruchu pojazdów komunikacji miejskiej poruszających się po ulicach Krakowa.

Dodatkowo na cyfrowych nośnikach pojawiają się informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu. Aby zobaczyć mapę poruszających się pojazdów komunikacji miejskiej, wystarczy nacisnąć przycisk "Zobacz więcej" na urządzeniu.

Zdaniem AMS i ZTP

-"Zmniejszyliśmy barierę dostępności usług cyfrowych dla osób, które nie korzystają z aplikacji i usług cyfrowych w telefonach. Wpisujemy się jednocześnie w szeroko rozumiany trend Smart City – powiedział Robert Bartoszcze, dyrektor ds. digital w firmie AMS, odpowiedzialny za wdrożenie systemu na przystankach.

-"Mieszkańcy Krakowa często zwracają uwagę, jak komfortowym rozwiązaniem jest informowanie o godzinie odjazdu pojazdu za pomocą elektronicznych tablic na przystankach. Nie muszą wtedy sprawdzać rozkładów jazdy w gablocie czy w aplikacji w telefonie komórkowym. Jestem przekonany, że nowy sposób prezentacji Systemu Informacji Pasażerskiej z rzeczywistym położeniem pojazdów na mapach będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla pasażerów – dodał Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, który współpracuje z firmą AMS przy tym projekcie.

Gdzie śledzimy?

Innowacyjny system informacji pasażerskiej jest dostępny na następujących przystankach:

al. Andersa - przystanek "DH Wanda"

al. Bora-Komorowskiego - przystanek "Bora-Komorowskiego"

al. Krasińskiego - przystanek "Muzeum Narodowe"

al. Mickiewicza - przystanek "AGH/UR"

ul. Basztowa - przystanek "Stary Kleparz"

ul. Basztowa - przystanek "Teatr Słowackiego"

ul. Kalwaryjska - przystanek "Korona"

ul. Karmelicka - przystanek "Teatr Bagatela"

ul. Konopnickiej - przystanki "Rondo Grunwaldzkie"

ul. Nawojki - przystanek "Miasteczko Studenckie AGH"

ul. Westerplatte - przystanek "Poczta Główna"
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
informacja
AMS