TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Więcej biletomatów w Poznaniu
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 14.06.2019 10:38:09
Więcej biletomatów w Poznaniu (foto: ZTM)

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Mera Operator. To drugi (po Mennicy Polskiej) podmiot, który dostarczy biletomaty stacjonarne dla Poznania i będzie nimi zarządzał. Dzięki umowie sieć powiększy się o kolejnych 25 automatów.

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Mera Operator. To drugi (po Mennicy Polskiej) podmiot, który dostarczy biletomaty stacjonarne dla Poznania i będzie nimi zarządzał. Dzięki umowie sieć powiększy się o kolejnych 25 automatów.

Od 2014 roku pasażerowie mogą korzystać z nowoczesnych biletomatów umożliwiających nie tylko sprzedaż biletów czasowych, ale przede wszystkim doładowanie karty PEKA. Obecnie do dyspozycji pasażerów jest 90 automatów. Około 30 proc. wartości sprzedaży biletów pochodzi właśnie z doładowywania tPortmonetki, zakupu biletów okresowych lub czasowych w automatach.

Do połowy przyszłego roku sieć zostanie zwiększona o kolejnych 25 biletomatów, które dostarczy i ustawi Mera Operator.

Podejmując decyzję o lokalizacjach będziemy brali pod uwagę wskazania Rad Osiedli oraz samorządów aglomeracji poznańskiej, z którymi wspólnie organizujemy transport - mówi Jan Gosiewski, dyrektor ZTM Poznań.

Do Poznania trafią nowoczesne i ekologiczne biletomaty stacjonarne BS-10. Automat zaprojektowany i produkowany w Merze, umożliwia przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi, stykowymi oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK. Automaty obsługują również gotówkę oraz wydają resztę. Urządzenie zostało opracowane z myślą o osobach z niepełnosprawnościami i spełnia wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku.

Automaty biletowe zostaną również wyposażone w baterie solarne. Ogniwa fotowoltaiczne zainstalowane na daszku urządzenia zmieniają energię słoneczną w elektryczną. Zastosowane rozwiązanie ogranicza zużycie energii oraz redukuje koszty eksploatacji biletomatu - mówi Adam Filutowski, prezes Mera Operator.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
biletomat
  • Dariusz Iwasyk – 14.06.2019

    Lokowanie produktu na ekranie z system rezerwacyjny Flixbusa ;)

  • Peter Gamkowski – 15.06.2019

    Będą z językiem ukraińskim? Jeżeli nie to czysty faszyzm.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.