TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wiedeńskie przystanki pod lupą Policji. W Olsztynie
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.06.2020 17:30:14
Wiedeńskie przystanki pod lupą Policji. W Olsztynie; fot. KMP Olsztyn

Przystanki wiedeńskie pod lupą olsztyńskich policjantów i nadzoru ruchu MPK w Olsztynie

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów, olsztyńscy policjanci wspólnie z pracownikami Nadzoru Ruchu MPK w Olsztynie cyklicznie przyglądają się zachowaniom kierowców w rejonie przystanków wiedeńskich.

Tylko 3 czerwca – i to w zaledwie kilka godzin - funkcjonariusze zatrzymali 10 kierowców, którzy nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa podczas przejeżdżania przystanku wiedeńskiego.

Policjanci uświadamiali kierowców, że w tym przypadku to właśnie od nich zależy bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy w starciu z pojazdem są właściwie bez szans aby wyjść ze zdarzenia bez obrażeń. Oby to wystarczyło…

Idea wiedeńskich przystanków

W Olsztynie, znajduje się kilka przystanków wiedeńskich, które usytuowane są na ul. Kościuszki na wysokości Centrum Handlowego Manhattan oraz przed skrzyżowaniem ulicy Kościuszki z ulicą Kętrzyńskiego.

Są to przystanki tramwajowo-autobusowe, gdzie dostęp pasażerów do pojazdu komunikacji miejskiej odbywa się z jezdni samochodowej. Konstrukcja takiego przystanku polega na podniesieniu jezdni na całej długości przystanku do poziomu chodnika.

Ważne jest, aby pasażerowie oczekujący na przyjazd tramwaju/autobusu, znajdowali się na chodniku. Należy pamiętać, że wyniesiony fragment jezdni ułatwiający wsiadanie i wysiadanie z tramwajów to droga, po której poruszają się również inne pojazdy. Można na nią wejść dopiero wtedy, gdy na przystanek wjedzie pojazd komunikacji miejskiej.

Gdy tramwaj lub autobus znajduje się na tzw. przystanku wiedeńskim kierowców obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na wzniesienie i muszą oni poczekać na odjazd pojazdu komunikacji miejskiej. Jest to niezbędne by zapewnić pieszym swobodne i przede wszystkim bezpieczne dojście do tramwaju lub na chodnik.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Policja
Olsztyn