TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wielopoziomowy parking powstanie przy dworcu w Oświęcimiu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 15.05.2018 16:03:20

Wiosną 2020 r. zostanie oddany do użytku przy dworcu kolejowym w Oświęcimiu wielopoziomowy parking. Rzecznik tamtejszego magistratu Katarzyna Kwiecień poinformowała we wtorek, że samorząd wyłonił firmę, którą go wybuduje.

Wiosną 2020 r. zostanie oddany do użytku przy dworcu kolejowym w Oświęcimiu wielopoziomowy parking. Rzecznik tamtejszego magistratu Katarzyna Kwiecień poinformowała we wtorek, że samorząd wyłonił firmę, którą go wybuduje.

Parking będzie miał cztery piętra. Zaparkuje w nim 300 samochodów. Na parterze znajdą się miejsca dostępne dla osób niepełnosprawnych. Tam też można będzie naładować akumulatory samochodów elektrycznych. Zaplanowano miejsca dla rowerów, skuterów i motocykli.

Parking wielopoziomowy typu Park and Ride powstanie w miejscu, które do niedawna zajmował nieczynny od wielu lat hotel Glob. Jego rozbiórka zakończyła się z końcem kwietnia.

Katarzyna Kwiecień poinformowała, że w przetargu wybrana została oferta Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego z Bielska-Białej, które wyceniło swoją pracę na 19,3 mln zł.

Rzecznik przypomniała, że samorząd pozyskał na budowę parkingu 14,3 mln zł z funduszy UE. Reszta pochodzić będzie z budżetu Oświęcimia.

W pobliżu parkingu wkrótce powstanie nowy dworzec kolejowy. Kolej ogłosiła już przetarg na jego budowę. Zamierza przeznaczyć na ten cel 11,5 mln zł. Wpłynęła jedna oferta. Konsorcjum trzech firm zaproponowało ponad 16,5 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
Oświęcim
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.