TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Włocławek z dofinansowaniem do centrum przesiadkowego
TransInfo.pl - Opublikowano: 20.11.2019 11:30:53
Włocławek z dofinansowaniem do centrum przesiadkowego ; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

19 listopada kujawsko-pomorskim urzędzie marszałkowskim odbyła się uroczystość, podczas której wręczono kolejne umowy o dofinansowanie projektów z RPO.

19 listopada kujawsko-pomorskim urzędzie marszałkowskim odbyła się uroczystość, podczas której wręczono kolejne umowy o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Z przedstawicielami beneficjentów spotkali się marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

- Każdy z tych projektów przyczynia się do rozwoju naszego regionu. Dziękuję państwu za zaangażowanie, przystąpienie do konkursu, przygotowanie doskonałych wniosków - mówił w swoim wystąpieniu gospodarz województwa.

Przesiadki we Włocławku

Samorząd miejski Włocławka otrzymał 8 milionów złotych na budowę zintegrowanej platformy przesiadkowej w pobliżu dworca kolejowego i zakup autobusu elektrycznego do obsługi jednej z miejskich linii transportu publicznego.

Projekt stanowi II etap przedsięwzięcia z zakresu rozwoju zrównoważonego transportu zbiorowego na terenie miasta Włocławek. Na projekt składa się przebudowa infrastruktury przydworcowej na potrzeby utworzenia zintegrowanego centrum przesiadkowego w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP oraz zakup 1 autobusu hybrydowego, który pod względem czystości spalin będzie spełniać wartości graniczne normy Euro 6.

Zakres prac obejmuje między innymi: montaż przeszklonych poczekalni oraz elementów małej architektury, budowę zadaszonych wiat, stanowisk przyjazdowych i odjazdowych, miejsc postojowych dla autobusów, jezdni manewrowej i chodników, budowę oświetlenia, przebudowę sieci energetycznych, zagospodarowanie zielenią terenu przyległego.

Zakupionych zostanie również 10 tablic informacyjnych zlokalizowanych na stanowiskach odjazdowych oraz 1 tablica zbiorcza DIP wraz z niezbędnym systemem. Ponadto przewiduje się zwiększenie ilości miejsc parkingowych oraz zamontowanie wiaty na rowery.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
węzeł
SDIP
Włocławek
Kujawsko-Pomorskie