TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wracają Punkty Obsługi Pasażera: GZM i Poznań
- Opublikowano: 22.04.2020 16:30:44
Wracają Punkty Obsługi Pasażera: GZM i Poznań

Po wprowadzeniu odpowiednich środków bezpieczeństwa , ponowie ruszają Punkty Obsługi Pasażera w sieci Zarządu Metropolitarnego Transportu i ZTM w Poznaniu.

Po wprowadzeniu odpowiednich środków bezpieczeństwa , ponowie ruszają Punkty Obsługi Pasażera w sieci Zarządu Metropolitarnego Transportu i ZTM w Poznaniu.

Dodajmy, że nie wszystkie miasta zdecydowały się na ten ruch. Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego utrzymał dziewięć swoich POP-ów. A nawet dodał jeden nowy, który znajduje się w nowo wybudowanej stacji metra Księcia Janusza na Woli. Normalnie punkt ten czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00. Teraz wszystkie działają według zmienionych zasad. Szczegóły można znaleźć na stronie www.wtp.waw.pl.

Pierwszy ZTM

W poniedziałek (20 kwietnia), po wprowadzeniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, zostały ponowie otwarte Punkty Obsługi Pasażera w sieci Zarządu Metropolitarnego Transportu.

Biura dostępne są dla pasażerów w szerokim zakresie, jednak z poszanowaniem wprowadzonych zasad bezpieczeństwa. Nowe godziny otwarcia POP-ów to: poniedziałek, środa oraz piątek: 8:00 - 15:00 / wtorek i czwartek: 10:00 - 18:00 / soboty, niedziele i święta: nieczynne

W godzinach od 10:00 do 12:00 obsługiwani są wyłącznie seniorzy. W punkcie ZTM działa tylko jedno stanowisko, a tym samym będzie mógł wewnątrz przebywać tylko jeden pasażer.

Potem Poznań

Z kolei za niecały tydzień - w poniedziałek 27 kwietnia, po 6 tygodniach pracy zdalnej, ponownie zostaną otwarte poznańskie Punkty Obsługi Klienta ZTM. Na początek – pięć z nich, w skróconym wymiarze czasowym.

-"Jednocześnie apelujemy do klientów, żeby w miarę możliwości, wciąż w pierwszej kolejności korzystali z możliwości obsługi zdalnej – np. w celu zapisywania ulg. Dla bezpieczeństwa własnego i pracowników ZTM – głosi komunikat ZTM w Poznaniu.

Do piątku (24 kwietnia) wciąż możliwa jest wyłączna obsługa zdalna.

POK-i będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00 (z przerwami: I. stanowisko 14:00-14:15; II. stanowisko 14:15-14:30).

-"Chcemy podkreślić, że w POK ZTM będzie obowiązywał reżim sanitarny, mający zwiększać bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników ZTM – podkreśla ZTM.

Zasady obowiązujące podczas obsługi w Punkcie lub Biurze Obsługi Klientów:

  • noszenie maski zasłaniającej usta i nos,

  • zdezynfekowanie rąk lub korzystanie z jednorazowych rękawiczek,

  • przebywanie podczas obsługi w miejscu wyznaczonym,

  • zachowanie minimum 2 metrów odległości między osobami oczekującymi w kolejce,

  • dokonywanie płatności (w miarę możliwości) kartą płatnicząSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
informacja
pasażer
Poznań
GZM