TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław jedzie z duchem czasu. Otwarty Dzień MPK
- Opublikowano: 07.10.2019 18:00:44
Wrocław jedzie z duchem czasu. for. MPK Wrocław

Dzień Otwarty MPK Wrocław 2019 to było prawdziwe święto wrocławian i komunikacji miejskiej.

W niedzielę (06.10) miejski przewoźnik o godzinie 11:00 otworzył bramy zajezdni "Borek" przy ulicy Powstańców Śląskich 209. Hasłem tegorocznej imprezy było "Jedziemy z duchem czasu".

Imprezę rozpoczęło uroczyste otwarcie bram przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i prezesa spółki MPK Wrocław Krzysztofa Belawajdera.

O godzinie 10:00 w Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej szef MPK odebrał klucz do nowych Mercedesów Citaro II, które już dziś wyjechały na wrocławskie ulice, a dodatkowo kolumna kilkudziesięciu nowoczesnych pojazdów odwiozła uczestników do zajezdni tramwajowej "Borek".

Coroczną atrakcją Dnia Otwartego jest nauka jazdy. Każdy ze zwiedzających mógł poprowadzić tramwaj pod okiem pracownika MPK. Przewoźnik zorganizował również wycieczkę na Zajezdnie Autobusową przy ulicy Obornickiej, gdzie pracownicy Zakładu Autobusowego opowiedzieli o dniu z życia kierowcy i codziennej pracy.

Moc atrakcji

W Dzień Otwarty uczestnicy mieli okazję pokopać piłkę z piłkarzami Śląska Wrocław – Mariuszem Pawelcem i Bartoszem Boruniem. Najmłodsi fani mogli pograć w piłkę na specjalnie wydzielonym boisku.

Na zajezdni "Borek" pojawili się goście z Hydropolis, którzy prezentowali efektowne pokazy z suchym lodem. MPWiK Wrocław zaopatrzyło imprezę w beczkowóz ze zdrową kranówką, serwowaną w trzech odsłonach: cytrynowej, miętowej i ogórkowej.

Goście zajezdni mogli na własne oczy zobaczyć, jak zmieniała się wrocławska komunikacja. MPK zaprezentowało zwiedzającym starsze pojazdy, które już odeszły na zasłużoną emeryturę oraz te najnowsze – Mercedesa-Benz Citaro 2 i Moderus Beta.

Dla wszystkich głodnych, MPK przygotowało szeroką ofertę gastronomiczną – foodtrucki z jedzeniem i piciem ustawione w specjalnej strefie chilloutu.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Wrocław
MPK Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.