TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław wyniesie kolejne przystankami
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.02.2020 12:30:09
Wrocław wyniesie kolejne przystankami ; fot. UM Wrocław

We Wrocławiu powstaną kolejne wiedeńskie przystanki. Część jeszcze w tym roku.

We Wrocławiu powstaną kolejne wiedeńskie przystanki. Część jeszcze w tym roku. Przy pl. Nowy Targ i na Rondzie Reagana a później na pl. Teatralnym i Szewskiej oraz Grabiszyńskiej.

Jak informuje miasto, komunikacja miejska we Wrocławiu ma być coraz bardziej komfortowa dla pasażerów, dlatego jeszcze w tym roku mają powstać wyniesione przystanki, które znacznie ułatwią wsiadanie do tramwajów, szczególnie osobom starszym, rodzicom z wózkiem dziecięcym lub niepełnosprawnym.

-"Chcemy, aby każdy mógł komfortowo wsiąść i wysiąść z komunikacji miejskiej, aby łatwiej i wygodniej było osobom z niepełnosprawnością, z dziecięcym wózkiem czy osobom starszym. Dlatego zdecydowałem, że kolejne wyniesione przystanki powstaną jeszcze w tym roku przy pl. Nowy Targ (w obu kierunkach) oraz na Rondzie Reagana (na peronie 4). Dodatkowo rozpoczynamy prace projektowe obejmujące wyniesienie przystanków na pl. Teatralnym, ul. Szewskiej i zapowiadane już przystanki wiedeńskie na ul. Grabiszyńskiej (Bzowa i Hutmen) - zapowiedział prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Wrocław